Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Dni UWM w Kętrzynie

2018-03-27 14:28:16 (ost. akt: 2018-03-27 14:30:37)
UWM

UWM

Autor zdjęcia: archiwum UWM

Na trzy dni Kętrzyn stanie się miastem uniwersyteckim. Od 11 do 13 kwietnia wybierają się m.in. wykładowcy akademiccy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. To efekt porozumienia podpisanego latem ubiegłego roku przez prof. Ryszarda Góreckiego, rektora UWM i Krzysztofa Hećmana, burmistrza Kętrzyna. Dołączyło do niego również Starostwo Powiatowe w Kętrzynie.

— Kętrzyn jest pierwszym miastem w regionie, w którym odbędą się Dni UWM i mam nadzieję, że to będzie dobry przykład dla innych miast — zaznacza prof. Ryszard Górecki, rektor UWM.

Dni UWM w Kętrzynie są owocem kilkuletniej współpracy Wydziału Humanistycznego UWM z Miejską Biblioteką Publiczną w Kętrzynie. Organizację tego wydarzenia władze UWM powierzyły dr Renacie Rozbickiej, prodziekan ds. studenckich i promocji Wydziału Humanistycznego.

— Program Dni UWM w Kętrzynie przygotowaliśmy w oparciu o propozycje zgłoszone przez wydziały. Oferta obejmuje nie tylko zajęcia dydaktyczne dla uczniów, ale także słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jak również mieszkańców Kętrzyna — wyjaśnia prodziekan Rozbicka. Organizatorzy wydarzenia uwzględnili także bogatą ofertę kulturalną i sportową uczelni.

Ważną częścią Dni UWM w Kętrzynie będą zajęcia dydaktyczne dla dwunastu szkół z Kętrzyna, Karolewa oraz Reszla, które poprowadzą nauczyciele akademiccy z siedemnastu wydziałów UWM.

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. lov #2481368 | 213.76.*.* 10 kwi 2018 10:08

    Zamknąć, zaorać, posadzić ziemniaki.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz