Wtorek, 19 marca 2019. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Aurora – olsztyńskie osiedle dobrego życia

2018-03-28 08:10:00 (ost. akt: 2018-03-27 10:37:44) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: mat.prasowe

Aurora w mitologii rzymskiej była boginią zorzy porannej, brzasku i świtu. Gdzie indziej czytamy, że aurora to jutrzenka — planeta Wenus, która widoczna jest tuż przed wschodem słońca. Jej widok zwiastuje dobry dzień.

Okazuje się, że Olsztyn też ma swoją Aurorę. Możesz w niej mieszkać i korzystać ze wszystkich jej dobrodziejstw. Mowa o nowym olsztyńskim osiedlu. Położone jest ono wśród zieleni, blisko galerii handlowych, szkół, przedszkoli, przychodni. W razie potrzeby w kilka minut dojedziemy do szpitala. Budowa pierwszych dwóch budynków rozpoczęła się kilka miesięcy temu i przebiega bardzo sprawnie, zgodnie z założonym harmonogramem.

Mistrzowski projekt i realizacja

Osiedle zaprojektowało biuro projektowe z Olsztyna "Architekci Deja" w składzie: arch. Maciej Deja, arch. Anita Świat-Tekielska, arch. Tomasz Żabiński. To rodzima firma, a architekci doskonale znają i rozumieją architekturę miasta i potrzeby mieszkańców. "Wybierając firmę architektoniczną zastanawialiśmy się, kto zrealizował z sukcesem najwięcej projektów mieszkaniowych na naszym rynku" - mówi Anna Wolff, wiceprezes Zarządu Ippon Barcza Sp. z o.o. "Nie szukaliśmy firm zewnętrznych, gdyż zależało nam na architektach, którzy rozumieją architekturę Olsztyna i potrzeby mieszkańców". Doświadczony zespół gwarantuje, że projekt Aurora odniesie sukces. Projektanci postawili na wysoką jakość architektury budynków przy zapewnieniu mieszkańcom maksimum komfortu.

To nie tylko mury, to cała filozofia

Mieszkania i apartamenty projektowane w kompleksie Aurora architekci umieścili w budynkach o oryginalnych nazwach: Jowisz (bóg nieba, burzy i deszczu) i Junona (żona Jowisza – opiekunka kobiet, małżeństw, rodzin). Wydają się być dobrymi patronami nie tylko rodzin, ale wszystkich przyszłych mieszkańców osiedla.

W obu 7-kondygnacyjnych budynkach zaprojektowano 138 mieszkań o metrażach od 34 do 99 m2. Mieszkania na parterze mają wydzielone prywatne ogródki, wyżej mieszkania zaopatrzono w przestronne balkony, natomiast apartamenty zlokalizowane na dwóch ostatnich kondygnacjach posiadają luksusowe tarasy."Ten projekt jest wyjątkowy nie tylko pod względem architektury zewnętrznej. Tak wyjątkowa lokalizacja zobowiązuje, by projekt był równie przemyślany i dopracowany" mówi Maciej Deja. "Czas projektowy poświęcony na zaplanowanie rozkładu mieszkań był bardzo długi, co zaowocowało idealnie dopracowaną ergonomią dla przyszłych mieszkańców. Duże okna oraz ponadnormatywne wysokości pomieszczeń (2,7-3,0 m) powodują, że nawet najmniejsze mieszkania zyskują na przestronności".

Każde z mieszkań wyposażone jest w antywłamaniowe drzwi o wysokiej izolacyjności akustycznej.

Ale, oczywiście, ważne są nie tylko mieszkania, ale także inne udogodnienia. Dlatego też do każdego mieszkania zaprojektowano komórkę lokatorską, w kondygnacji podziemnej umieszczono garaż, zaprojektowano wewnętrzne i zewnętrzne miejsca do przechowywania rowerów, zadbano o estetyczny wygląd piwnic i klatek schodowych.

"Pracowaliśmy nad ustawieniem bryły w takich sposób, by zmaksymalizować naświetlenie przyszłych mieszkań i zapewnić im wyjątkowy widok na park i zieleń. Widok przy takiej lokalizacji jest ogromnie istotny. Zadbaliśmy również o przestrzeń odpoczynku i komfortu. Wewnątrz bryły zostało zaprojektowane ciche wnętrze urbanistyczne - zieleń, miejsca do odpoczynku, strefę fitness, plac zabaw dla małych dzieci. Cały teren będzie monitorowany, zatem zapewnione zostanie bezpieczeństwo mieszkających tu ludzi."

W pobliżu budynków przewidziano też parkingi zewnętrzne i dogodne dojścia do domów uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych (budownictwo bez barier architektonicznych).

Najnowsze rozwiązania, nowoczesne technologie

"Ściany w budynkach Aurory są murowane i odpowiednio ocieplone. Zastosowaliśmy 3-szybowe okna i odpowiedni system wentylacji, zadbaliśmy też o rozwiązania zapewniające szczelność powietrzną pomieszczeń." mówi Maciej Deja. "Istotna jest również trwałość rozwiązań. Dlatego też wybraliśmy solidne materiały - płytki klinkierowe do wykończenia wewnętrznych powierzchni wspólnych oraz fragmentów elewacji, z którymi mieszkańcy będą mieli bezpośredni kontakt – ściany parterów, cokoły, ściany otaczające tarasy apartamentów. To gwarantuje, że budynek będzie świetnie wyglądał nawet za kilka lat.”

Mieszkaj w Aurorze i bądź szczęśliwy

Prawie każdy kupując mieszkanie chce, aby było ono zlokalizowane na uboczu, w cichym, przyjaznym, bezpiecznym otoczeniu, a jednocześnie, by nie było zbyt daleko do pracy, szkoły czy sklepu. Osiedle Aurora spełnia te oczekiwania. Jest bowiem doskonale zlokalizowane – tuż przy miejskim parku i największym w Olsztynie placu zabaw dla dzieci, w bezpiecznej odległości od głównej ulicy, a jednocześnie w pobliżu galerii handlowych i sklepów, szkół, przedszkoli, ośrodków służby zdrowia i przystanków komunikacji miejskiej.

Istotna jest także szeroka oferta doskonale zaprojektowanych mieszkań o różnych powierzchniach użytkowych, w tym 8 luksusowych apartamentów, z okien i tarasów których można podziwiać uroki najbliższej okolicy.

Dodatkowym atutem zakupu mieszkania na osiedlu Aurora jest możliwość uzyskania nieodpłatnego projektu wykończenia mieszkania wraz z kosztorysem i wizualizacją przygotowaną przez architektów wnętrz.

Wybierz mieszkanie dla siebie

Sprzedaż mieszkań już trwa. W celu zapoznania się ze szczegółami lokalizacji, projektu, warunków rezerwacji i zakupu mieszkania należy skontaktować się z Biurem Sprzedaży, które znajduje się obok placu budowy przy ulicy Barcza w Olsztynie.


Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17, w soboty — 10-14, tel.: 724 222 323, mail: mieszkania@aurora.olsztyn.pl. Więcej na stronie: www.aurora.olsztyn.pl.
Polub nas na Facebooku: