Dzieniszewski błysnął dziesięć razy!

2018-03-25 19:56:40(ost. akt: 2018-03-25 19:58:17)

Mimo kłopotów kadrowych pierwszoligowi piłkarze ręczni Warmii Energi Olsztyn odnieśli cenne zwycięstwo nad groźnym zespołem z Leszna.
Ostatnie kontuzje mocno przetrzebiły Warmię Energę - przypomnijmy, że do końca sezonu zespół trenera Daniela Żółtaka będzie sobie musiał radzić bez najskuteczniejszego strzelca Marcina Malewskiego, Piotra Dzido, Łukasza Kozakiewicza i Pawła Deptuły.

* Warmia Energa Olsztyn - Real Astromal Leszno 24:19 (13:10)
WARMIA
: Pikura, Kłodziński - Królik 2, Hegier 3, Pasymowski, Sikorski 2, Golks 6, Żółtak 1, Dzieniszewski 10, Koledziński, Krawczyk; kary: 12 minut
Najwięcej bramek dla Realu: Przekwas 5; kary: 8 min

- Mamy taką sytuacją kadrową, jaką mamy, czyli jedynie jedenastu zawodników jest gotowych do gry, w tym dwóch bramkarzy - przed meczem nie krył olsztyński szkoleniowiec.- Musimy zatem podnieść do góry głowy, myśleć pozytywnie i wyjść na boisko z wolą zwycięstwa.
Jak trener zapowiedział, tak też jego podopieczni zrobili, jednak początek meczu zdecydowanie im nie wyszedł, bo po czterech minutach Warmia przegrywała 0:3. Ale za sprawą Golksa i Dzieniszewskiego olsztynianie już w 8. min odrobili straty (3:3). Zacięta walka toczyła się do 20. min (8:8), jednak od tego momentu gospodarze rzucili cztery bramki z rzędu, dzięki czemu na przerwę zeszli w niezłych humorach. Warto docenić ich postawę w końcówce pierwszej połowy, bo w 17. min stracili kolejnego gracza - Daniel Żółtak po raz trzeci został ukarany dwoma minutami, a to oznaczało czerwoną kartkę.
Mimo poważnego osłabienia po przerwie Warmia Energa cały czas spisywała się znakomicie, utrzymując bezpieczny dystans (15:10, 17:14, 20:16, 22:17). W ostatniej minucie kropkę nad i postawił niezawodny tego dnia Dzieniszewski, który swój udany występ okrasił zdobyciem aż dziesięciu bramek.

* Inne mecze 22. kolejki: Polski Cukier Pomezania Malbork - Nielba Wągrowiec 37:29 (18:12); sobota: MKS Grudziądz - Gwardia Koszalin 25:27 (12:14), Mazur Sierpc - KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 24:23 (11:11), Sokół Kościerzyna - SMS ZPRP Gdańsk 29:29, karne 5:4 (13:16), Stal Gorzów - Orlen Wisła II Płock 27:24 (13:13), Stal Gorzów - SPR GKS Żukowo (29.03).