Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Taki tytuł to dla nas prestiż

2018-03-23 10:47:09 (ost. akt: 2018-03-23 10:57:41)
Ochotnicy z Kobułt żadnej pracy się nie boją

Ochotnicy z Kobułt żadnej pracy się nie boją

Autor zdjęcia: Żródło Facebook\ OSP Kobułty

Strażacy ochotnicy są dumni z tego, że za to, co robią, ludzie ich doceniają. To niełatwa praca, więc czasem brakuje im druhów. Starają się więc zachęcać do wstępowania w swoje szeregi. W OSP Kobułty chętnych jest nadal wielu.

Kobułty to pięknie położona pośród lasów i wzgórz wieś koło Biskupca w powiecie olsztyńskim. Ochotnicza Straż Pożarna powstała tam prawie sto lat temu, bo w 1922 roku. Po wojnie w 1947 roku została reaktywowana.

Mirosław Sypniewski, naczelnik jednostki w Kobułtach, co prawda tak daleko pamięcią nie sięga, ale pamięta jeszcze czasy, kiedy jeździło się starym żukiem.
— No, a teraz mamy najwyższej klasy sprzęt! — mówi z dumą.

Pan Mirosław jest ratownikiem medycznym. Niesienie pomocy to jego codzienność. W jego rodzinie było wielu strażaków ochotników, więc on też nie mógł wybrać innej drogi. Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobułtach został w wieku... 18 lat. — Ktoś mi po prostu zaufał — mówi. — Zauważono moje chęci do działania.

Na czele jednostki stoi już — uwaga — 24 lata. Jednostka przez mieszkańców jest odbierana bardzo pozytywnie. — Ludzie służą nam dobrym słowem i podziękowaniami. To motywuje do pracy, do ćwiczeń. Chce się to robić dalej, dalej działać — podkreśla.

Mirosław Sypniewski chwali ochotników swojej jednostki za to, że są doskonale zorganizowani. I że można na nich liczyć w każdej sytuacji. — Drużyna młodzieżowa ma wiele osiągnięć, wygrywa wiele konkursów — mówi z dumą.

I choć wiele młodych osób z Kobułt wyjechało, to zawsze znajdą się tacy, których misją jest pomaganie innym. — Mamy 30 strażaków ochotników. Może nie mamy tylu zdarzeń, co inne jednostki, ale jeździmy do 70 zdarzeń rocznie. Działamy najlepiej, jak potrafimy! Mamy też łódź hybrydową i jesteśmy gotowi do działań na wodzie — wylicza Mirosław Stypniewski.

Najmłodsi mieszkańcy Kobułt strażackie rzemiosło mogą poznawać od małego. Jednostka jest na nich otwarta i chętnie wprowadza we wszystkie tajniki. W miejscowej OSP zawsze znajdzie się miejsce dla osób, które chciałyby zrobić coś dobrego.

Działalność jednostki to nie tylko wyjazdy do akcji ratowniczo-gaśniczych, ale także organizowanie imprez lokalnych, zawody, ćwiczenia i pogadanki w szkołach.
Kobułty, podobnie jak i inne jednostki OSP na Warmii i Mazurach, walczą o tytuł Najpopularniejszej Ochotniczej Straży Pożarnej w regionie. I na razie idzie im naprawdę świetnie! Według danych z wczoraj z godziny 13 zajmuje bardzo dobre siódme miejsce.

Czy to właśnie OSP w Kobultach powinno pokonać swoich konkurentów i zdobyć tytuł Najpopularniejszej Ochotniczej Straży Pożarnej na Warmii i Maurach? — Każda jednostka ma swoich fanów, swoją społeczność, która będzie na nią głosować — mówi skromnie naczelnik jednostki. Ale nie ukrywa, że... — ...taki tytuł to prestiż dla jednostki. Kiedyś już wygraliśmy tego typu konkurs na szczeblu powiatowym. Chcielibyśmy powtórzyć nasz sukces — opowiada.

A my przypominamy, że głosowanie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną potrwa do 1 maja. W każdym powiecie wyłonimy po trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, których w tym systemie nie ma.

Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizowali w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej i Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Głosowanie polega na wysłaniu sms-ów pod przypisany jednostce OSP numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie zgodnie z danym powiatem. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP z listy danego powiatu. Koszt jednego sms-a wynosi 1,23 zł brutto.

AT

Plebiscyt na Najpopularniejszą OSP
: Wystartował plebiscyt na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną, który potrwa do 1 maja 2018 roku. W każdym powiecie wybierzecie państwo po trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajduje się w systemie.
Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej oraz Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.RANKINGI POWIATOWE

Powiat olsztyńskiPowiat bartoszyckiPowiat braniewskiPowiat działdowskiPowiat elbląskiPowiat ełckiPowiat giżyckiPowiat gołdapskiPowiat iławskiPowiat kętrzyńskiPowiat lidzbarskiPowiat mrągowski


Powiat nidzickiPowiat nowomiejskiPowiat oleckiPowiat ostródzkiPowiat piskiPowiat szczycieńskiPowiat węgorzewskiRANKING: Młodzieżowe Drużyny PożarniczeRANKING: Kobiece Drużyny Pożarnicze


Regulamin: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także