Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Stracił stołek za antysemicką publikację w biuletynie olsztyńskich wszechpolaków

2018-02-28 15:10:21 (ost. akt: 2018-02-28 15:21:37)
Ławeczka Juliana Tuwima w Łodzi

Ławeczka Juliana Tuwima w Łodzi

Autor zdjęcia: HuBar/https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Laweczka_Juliana_Tuwima_Lodz.jpg

Grzegorz Sielatycki prezesem Radia Gdańsk był przez godzinę. Złożył rezygnację kiedy okazało się, że w biuletynie olsztyńskiej Młodzieży Wszechpolskiej opublikował tekst „Walka o polskie słowo”, w którym zastanawiał się dlaczego w polskich podręcznikach umieszcza się „żydowskich autorów” takich jak Julian Tuwim, Bolesław Leśmian czy Andrzej Szczypiorski. Tak informację podał branżowy portal Wirtualnemedia.pl.

Sielatycki, w przeszłości związany z Młodzieżą Wszechpolską i Ligą Polskich Rodzin. Rada Mediów Narodowych powołała go na stanowisko prezesa Radia Gdańsk. Jednak po protestach polityków PiS, którzy wg. "Presserwisu"zarzucili mu antysemityzm, Sielatycki złożył rezygnację.

Jak informują wirtualnemedia.pl po jego wyborze ujawniono, że w biuletynie Młodzieży Wszechpolskiej ”Walka” w 1998 roku Sielatycki opublikował tekst, w którym napisał: ”Dlaczego pod szyldem polskiej kultury narodowej w polskich podręcznikach umieszcza się takich żydowskich twórców, jak: Julian Tuwim, Brunon Schulz, Bolesław Leśmian, Tadeusz Peiper, Roman Brandstaetter, Andrzej Szczypiorski czy wielu innych?”

Kiedy te inne fakty wyszły na jaw, ponownie zwołano Radę Mediów Narodowych. Wczesniej jednak Sielatycki sam złożył rezygnację. - Myśmy nie wiedzieli zupełnie nic o tej przeszłości pana Sielatyckiego, przedstawiano nam tylko dobre strony kandydatury - powiedział dla portalu Wirtualnemedia.pl przewodniczący RMN Krzysztof Czabański.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB