Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Rozpoczął się ponowny proces Jacka W.

2018-02-22 19:15:40 (ost. akt: 2018-02-22 19:45:07)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się ponowny proces Jacka W. Prokurator oskarżył go o udział w porwaniu i dokonanie zabójstwa Tomasza S.

Zobacz także: Odnaleźli szczątki gangstera zamordowanego 15 lat temu Odnaleźli szczątki gangstera zamordowanego 15 lat temu Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP odnaleźli szczątki mężczyzny, który został zamordowany 15 lat temu. Jak ustalono, mężczyzna był ofiarą porachunków...
W czwartek 22 lutego 2018 r. w Sądzie Okręgowym w Olsztynie odbyła się rozprawa, w której na ławie oskarżonych ponownie zasiadł Jacek W. Proces rozpoczął się m.in. od wniosku oskarżonego o wyłączenie ze sprawy sędziego dodatkowego (przydzielenie do sprawy sędziego dodatkowego może nastąpić, jeżeli istnieje ryzyko, że będzie ona trwać czas dłuższy i w nadzwyczajnej sytuacji trzeba będzie zastąpić jednego z sędziów orzekających). Sąd po naradzie uznał jednak, że sędzia dodatkowy nie bierze udziału w wydawaniu orzeczeń i dlatego wniosek o jego wyłączenie pozostawił bez rozpoznania.

W rezultacie jeszcze w tym samym dniu przewód sądowy został otwarty. Prokurator oskarżył Jacka W. o to, że w okresie od kwietnia do 26 maja 1999 r., wspólnie z innymi osobami wziął udział w porwaniu Tomasza S., stosował wobec niego groźby oraz przemoc w celu zmuszenia go do przyznania się do udziału w zamachu bombowym na Krzysztofa A., a następnie dokonał zabójstwa Tomasza S. przez oddanie w jego głowę co najmniej dwóch strzałów z broni palnej, a jego zwłoki ukrył.

- Gdy Sąd zapytał Jacka W., czy zrozumiał treść aktu oskarżenia, ten zaprzeczył wskazując, że zarzut, jaki prokurator odczytał mu na dzisiejszej rozprawie różni się od tego, jaki jest w przesłanym mu przez sąd akcie oskarżenia - informuje Olgierd Dąbrowski – Żegalski rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Z kolei obrońca Jacka W. z uwagi na to, że prokurator odczytał akt oskarżenia o zmienionej treści, a którego jego klient nie otrzymał, złożył wniosek formalny o umorzenie postępowania w tej sprawie.

Sąd do tego wniosku odniesie się po przerwie w rozprawie, którą zarządził do 27 lutego 2018 r.

Przypomnijmy, że Jacek W. został prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Suwałkach na karę dożywotniego więzienia za zabójstwo w 1999 r. Tomasza S. z Suwałk. Jego rozkawałkowane zwłoki miał ukryć w różnych miejscach m.in. utopić w jeziorze Pluszne pod Olsztynem. Gdy w styczniu 2014 r. w innym miejscu odkryto szkielet mężczyzny, który został zidentyfikowany jako rzeczywisty Tomasz S., Sąd Najwyższy wznowił postępowanie w sprawie zabójstwa i w marcu 2015 r. przekazał sprawę oskarżonego Jacka W. do ponownego rozpoznania Sądowi Okręgowemu w Olsztynie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. CV tego od napadów jakie? #2447096 | 83.6.*.* 23 lut 2018 19:25

  W młodości należał do Hitlerjugend bo ojciec do SS.Skazany za nekrofilię i nekrofagię.Nakryty na gorącym uczynku w prosektorium.Jeszcze kazirodztwo gerontofilne. EEEEEEEEEEEEE żartowałem.No żart ci w szamę.Bez żartu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Napady, włamy, rozboje.... #2447068 | 83.9.*.* 23 lut 2018 18:47

  CV Jacka W. Ot niewiniątko.... on ma do odsiadki kary łączne niemal do końca życia. A to zabójstwo? Fakt, nie jego, akurat to. Ciekawe tylko, czy nie ma innego na sumieniu... Sumieniu? Żartowałem. No niewiniątko....

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ale jaja #2447004 | 89.228.*.* 23 lut 2018 16:51

  wymiar sprawiedliwosci hehehe, tak spierdolic

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. anatol #2446755 | 83.9.*.* 23 lut 2018 10:35

  ten koleś w życiu jednego dnia uczciwie nie przepracował

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Upadek i kompromitacja. #2446630 | 83.9.*.* 23 lut 2018 08:16

   Sądowa farsa trwa w najlepsze,z tego co dało się zaobserwować w tej sprawie wynika że skazano go na dożywocie za zabójstwo po sfałszowaniu badań DNA.W obliczu faktów skompromitowany wymiar niesprawiedliwości ,gra w butelkę chcąc ponownie go wrobić w jakąś zbrodnie.A prokuratura ma problem w sformułowaniu rzeczowego aktu oskarżenia pod swoje niewiarygodne i fantastyczne tezy.Wiele takiej "sprawiedliwości" w tym kraju.Polecana i sprawdzona w sądzie najwyższym linia obrony to roztargnienie.A poważnie to humor i satyra ,gdyby nie trauma z jaką się musiał zmierzyć ten człowiek.Konkluzja .Wszyscy bez wyjątku mogą być ofiarami takich sądów.I w wielu przypadkach tak się dzieje.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Pokaż wszystkie komentarze (7)