Quantcast

Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Twego smartfona niegodnam całować

2018-02-17 18:00:00 (ost. akt: 2018-02-17 18:07:52)

Z kim najczęściej zasypia statystyczny Polak/Polka i z kim się budzi? Ze smartfonem. Według badań wykonanym przez Ipsos dla Huawei 74 proc. pytanych stwierdziło, że przed snem kładzie swój smartfon w pobliżu łóżka., a 11 proc. zabiera go do łóżka i przechowuje do rana na przykład pod poduszką

Rano 51 proc. ankietowanych po pierwszym przetarciu oczu sięga właśnie po smartfona. Stąd chyba nie jest błędem uczłowieczenie smartfona (z "kim" a nie z "czym"), bo dzisiaj smartfon to swojego rodzaju członek rodziny.

To też społeczny afrodyzjak najwyższego sortu. 2/3 pytanych przez IPSOS jest gotowych zrezygnować z oglądania telewizji dla smartfona. Aż 3/4 — z jedzenia słodyczy.

Badania, o których mowa, pokazują jednak, że choć przez smartfona rozmawiamy częściej niż fizycznie z najbliższymi, to jednak smartfon schodzi na drugi plan, gdy stawką są bezpośrednie relacje z bliskimi. Tym niemniej smartfon aż dla 20 proc. jest ważniejszy niż intymne kontakty z partnerem/partnerką. 77 proc. badanych stwierdziło bowiem, że wołałoby przestać korzystać ze smartfona, niż zrezygnować z intymnych relacji z partnerem na pół roku.

Rola smartfonów w naszym życiu będzie rosnąć, Wkrótce zastąpią nam na przykład karty płatnicze. Już zastępują tradycyjne komputery PC. Dyskusja o tym, czy pogarszają czy polepszają nasze relacje z najbliższymi, pewnie skończy się dopiero wtedy, gdy wymyślimy coś, co je zastąpi. To znaczy, wtedy, kiedy do sieci podłączymy po prostu nasze mózgi. To jednak pieśń przyszłości, choć wcale nie tak odległej, jak by się nam to mogło wydawać.

"Jędruś! Ran twoich niegodnam całować!" — tak zareagowała w kościele Oleńka, kiedy okazało się, że jej ukochany Kmicic walczył jednak po dobrej stronie (kto nie pamięta: "Potop" Sienkiewicza). Dzisiaj pewnie by powiedziała: Jędruś! Smartfona twego niegodnam całować!

Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. www #2443505 | 83.9.*.* 18 lut 2018 11:50

    I jak to się ma do protestów przeciwko montowaniu większej ilości przekaźników ? Telefon w pobliżu najbardziej szkodzi. Stacja przekaźnikowa bliżej - telefon mniej szkodliwy. Życzę wszystkim zdrowia i rozsądku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz