Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Nadeszła era taśmy LED

2018-02-07 13:53:21 (ost. akt: 2018-02-12 09:29:57) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Co zrobić, aby wnętrze naszego mieszkania, biura czy sklepu zyskało nowy blask? Zamontować odpowiednie oświetlenie. Wiele ciekawych możliwości dają taśmy LED. Rozmawiamy o tym z Maciejem Borkowskim z firmy Perfekt Market, która mieści się przy ulicy Augustowskiej 12 w Olsztynie.

Co zrobić, aby wnętrze naszego mieszkania, biura czy sklepu zyskało nowy blask? Zamontować odpowiednie oświetlenie. Wiele ciekawych możliwości dają taśmy LED. Rozmawiamy o tym z Maciejem Borkowskim z firmy Perfekt Market, która mieści się przy ulicy Augustowskiej 12 w Olsztynie.

Nie od dziś wiadomo, że klimat mieszkania zależy w dużej mierze od właściwego oświetlenia. Odpowiednio dobrane, jak i wkomponowane, sprawia, że czujemy się komfortowo i mamy lepsze warunki do pracy. W ostatnich latach na salony weszło oświetlenie typu LED. Wiele zastosowań mają szczególnie ledowe taśmy. Dzięki nim, za niewielkie pieniądze, można tchnąć nową jakość w nasze wnętrza i nie tylko...
— Możemy zdecydować się na źródło światła punktowego lub skorzystać z możliwości, jakie dają taśmy LED — mówi Maciej Borkowski, ekspert z olsztyńskiej firmy Perfekt Market, która specjalizuje się w tego typu oświetleniu.
Listwy, paski czy taśmy. Klienci nazywają je różnie. Swoje zastosowanie mają w salonach, kuchniach czy łazienkach. Cechuje je niski pobór prądu, a z drugiej strony wysoka efektywność świetlna.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze taśmy LED?

Pierwsze taśmy pojawiły się na rynku kilkanaście lat temu. Najnowsze są niezwykle efektywne i zarazem efektowne.
— Taśma taśmie jednak nierówna — mówi Maciej Borkowski. — Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy, co takiego znajduje się na półce sklepowej w pierwszym lepszym markecie. Atrakcyjna cena to nie wszystko.
Na co więc zwrócić uwagę?
— Na to, czy taśma ma pojedynczy lub podwójny podkład, jaką ma zawartość miedzi oraz jak mocny strumień świetlny ją cechuje — odpowiada ekspert. — Za jakością idzie więc cena. Proszę się wiele nie spodziewać po taśmie, która kosztuje kilka złotych za metr.

Do olsztyńskiej firmy Perfekt Market, która swoją siedzibę ma przy ulicy Augustowskiej 12, trafia wielu klientów, którzy oczekują fachowej porady w tematyce taśmy LED. Zaglądają tutaj również architekci wnętrz, aby przed opracowaniem danego projektu zasięgnąć opinii profesjonalistów. Sprawa nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać, bo instalacje pod taśmy LED często są nieodpowiednio wykonane, stąd zdarzają się niebezpieczne przepięcia i taśmy nie są tak żywotne.
— Ważne, aby skontaktować się z nami wcześniej, bo kiedy sufit czy ścianka zostaną już wykonane, trzeba wprowadzać nieoczekiwane przeróbki — tłumaczy Maciej Borkowski z Perfekt Marketu. — Dlatego jeszcze przed montażem oświetlenia przyjedziemy na pomiar i doradzimy, aby finalny efekt był taki jak trzeba. Mamy doświadczenie, bo w branży oświetlenia obecni jesteśmy już niemal od pięciu lat.

Paski LED w meblach, łóżkach, a nawet… akwariach?

Okazuje się, że nowoczesne taśmy LED można montować w meblach kuchennych, łóżkach, biurkach, telewizorach, a nawet w kabinach prysznicowych. Te ostatnie są oczywiście umieszczone w wodoszczelnych profilach. Tego rodzaju oświetlenie polubili również... akwaryści, którzy stosują je do podświetlania akwariów. Są gibkie, więc można ukształtować z nich także świetlne litery. Stosowane są w samochodach oraz jachtach.
Oprócz wspomnianych taśm LED firma Perfekt Market specjalizuje się w innowacyjnych wyłącznikach oświetlenia.
Firma Perfekt Market prowadzi również sprzedaż internetową.

https://www.perfektmarket.com.pl/
Polub nas na Facebooku: