Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Pierwsze zatrzymania w sprawie urodzin Hitlera

2018-01-23 10:58:34 (ost. akt: 2018-01-23 11:04:52)

Autor zdjęcia: youtube/screen

Trzy osoby zatrzymano w związku z neonazistowskimi ekscesami na Śląsku. W domach uczestników spotkania ku czci Adolfa Hitlera policjanci znaleźli między innymi amunicję i broń.

Sprawa polskich neonazistów stała się głośna po tym jak TVN pokazał polskich neonazistów, którzy świętowali urodziny Hitlera. Bezpośrednio po emisji reportażu Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zlecił wszczęcie śledztwa. zatrzymania są jego efektem.

Wśród neonazistów (m.in. świętujących urodziny Adolfa Hitlera) znajdowali się członkowie stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". O jego członkach stało się głośno dwa miesiące temu, kiedy w Katowicach powiesili na szubienicach wizerunki europarlamentarzystów z PO.

Przypomnijmy, że katowickiej demonstracji przewodniczył Jacek Lanuszny, który jest asystentem prezesa Ruchu Narodowego oraz posła Roberta Winnickiego (Ruch Narodowy). Lanuszny reprezentuje też stowarzyszenie "Duma i Nowoczesność".

- Będziemy zdeterminowani, aby "Duma i Nowoczesność" była zdelegalizowana. Polskie państwo pokaże, że w tej sprawie jest silne i skuteczne - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Wiceminister w TVN odniósł się też do haseł głoszonych przez ONR na marszu Niepodległości. Powiedział, że jeżeli ONR głosi hasła rasistowskie, to powinna zostać zdelegalizowana. - Jestem przekonany, że prokurator generalny złoży także wniosek o zdelegalizowanie ONR, ale po zebraniu dowodów - powiedział.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gryzbi #2426784 | 88.156.*.* 26 sty 2018 18:08

    zajmowanie sie kilkoma de..lami przez wszystkie instytucje panstwa na czele z Sejmem a tym czasem mafie i agenci obcych słóżb hasaja po Polsce

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. j. #2424187 | 83.6.*.* 23 sty 2018 12:33

    Ja nie mam złudzeń - będzie wielki szum i bicie piany, potem może będzie jakiś pokazowy proces w którym "swojski" sędzia wyda wyroki uniewinniające "bo się chłopcy bawili" ... A jak nie to Duda ułaskawi... Pamiętajmy że rządzi partia Narodowo-Socjalistyczna!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz