Niedziela, 21 stycznia 2018. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Rolnicy na konie

2018-01-10 15:00:00 (ost. akt: 2018-01-10 14:54:48)

Nasz rząd chce dać samorządom możliwość wprowadzenia opłat za wjazd aut na benzynę i ropę do centrum miast. Mogą one sięgnąć nawet 30 złotych za dzień. Pomysł jest zbożny, bo ekologia, smog i tak dalej.

Dobrze też, że rząd zamiast ustanowić sam takie prawo, oddaje je w ręce samorządów. I bardzo dobrze, że prezydenci Olsztyna i Elbląga nie myślą o wprowadzenia takich opłat.

Ja w tym wszystkim nie rozumiem jednego. Dlaczego taka możliwość miałaby dotyczyć tylko centrum Olsztyna, Elbląga czy Ełku. A nie na przykład olsztyńskiego osiedla Jarot czy elbląskiej Zawady? Nie rozumiem, bo przecież to tam w większości mieszkamy, a nie w centrum. Chyba że chcemy znowu zmałpować jakąś bzdurę z postępowego Zachodu. Zamiast zajmować się centrami miast, zacznijmy lepiej rozmawiać o tym, jak poprawić jakość życia na dużych osiedlach.

A jeżeli komuś naprawdę zależy na czystości powietrza, to powinien lobbować po prostu za wprowadzenie zakazu wjazdu do centrum dla wszystkich. A najlepiej w ogóle za zakazem wjazdu samochodów do miast. Niech jeżdżą tylko po wsiach. Tam można za to zakazać traktorów i kombajnów. Niech rolnicy wrócą do koni.

Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB