Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

To sprawia frajdę dzieciakom

2017-12-21 15:30:00 (ost. akt: 2017-12-21 15:38:10)
Szczawińska

Szczawińska

Autor zdjęcia: newseria

OBYCZAJE\\\ Znana modelka radzi wszystkim rodzicom, żeby niezależnie od możliwości finansowych, starali się zachować atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Warto też włączać dzieci w przygotowania, bo to sprawia im wiele frajdy i na długo zostaje w ich pamięci.

Modelka Kamila Szczawińska podkreśla, że odkąd w jej życiu pojawiły się dzieci, na nowo odkryła magię Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie, w jej domu nie może więc zabraknąć okolicznościowych dekoracji, ubierania choinki, pieczenia pierników, wyczekiwania pierwszej gwiazdki i Mikołaja. Zdaniem modelki, piękne wielowiekowe tradycje trzeba pielęgnować i przekazywać z pokolenia na pokolenie. To najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt, dlatego powinny upływać pod znakiem miłych spotkań z najbliższymi.

— To, że zostałam mamą, miało ogromny wpływ na przeżywanie świąt i tak naprawdę najfajniejsze święta spędziliśmy wtedy, kiedy dzieci były już większe, kiedy były świadome i uczyły nas tej magii świąt na nowo. Ta tajemnica prezentów, wyczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, która jest znakiem, że pewnie niedługo przyjdzie Mikołaj, wspólne pieczenie pierników, malowanie, wszystko nabrało dziecięcej magii, która jest najważniejsza podczas świąt — mówi modelka.

Kamila Szczawińska podkreśla, że bardzo ceni sobie ten wyjątkowy klimat i magiczny nastrój, a nie byłoby go bez świątecznych dekoracji, które w jej domu pojawiają się już na początku grudnia.

— W nocy z 30 listopada na 1 grudnia dekoruję cały dom, dzieci zupełnie nie mają o tym pojęcia, budzą się rano i cały dom, ich pokoje są pięknie ozdobione – do tego stopnia, że nawet jeszcze nieprzytomne przenoszę z jednej pościeli do drugiej, świątecznej, więc są bardzo zdziwione rano, gdy się budzą i wszystko jest piękne, nowe, wszędzie są świeczki, światełka. Uczę ich tej magii świąt, tradycji — mówi Kamila Szczawińska.

Zdaniem modelki, przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia kojarzą się z niepowtarzalną atmosferę i warto celebrować te chwile, bo przecież czeka się na nie cały rok.

— Myślę, że w tych czasach, kiedy zacierają się te granice, nie pielęgnujemy już tak tradycji, tego bycia z rodziną, wspólnego czasu, bardzo ważne jest, żeby dzieci miały korzenie i wspomnienia z dzieciństwa, które później w przyszłości będą powodować, że będą chciały stworzyć taki dom też dla swoich dzieci — mówi Kamila Szczawińska.

Radzi wszystkim rodzicom, żeby niezależnie od możliwości finansowych, robili wszystko, aby zachować atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Warto też włączać dzieci w przygotowania, bo to sprawia im wiele frajdy i takie chwile na długo pozostają w ich pamięci.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB