środa, 13 grudnia 2017. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Morawiecki zamiast Beaty Szydło?

2017-12-07 11:09:00 (ost. akt: 2017-12-07 11:35:59)
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński

Autor zdjęcia: archiwum GO

Coraz głośniej mówi się o tym, że niedługo będziemy mieli nowego premiera. Dzisiaj o rekonstrukcji rządu rozmawiali Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Po spotkaniu Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta powiedział, że PAD oczekuje, że temat rekonstrukcji zostanie zakończony tak szybko, jak to możliwe, by zamknąć ten temat i uciąć spekulacje.

Przypomnijmy, że dzisiaj w tej sprawie zbierze się też Komitet Polityczny PiS. Spotkanie zaplanowano na godzinę 18. O 21 zbiera się z kolei klub parlamentarny PiS.

Według rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, nie jest tajemnicą, iż pojawiła się propozycja kandydatury na premiera Mateusz Morawieckiego, choć - jak dodała - decyzji jeszcze nie ma.

- Jeśli będzie zmiana premiera, będzie ona wynikała z tego, że przed nami są nowe zadania. Są potrzebni ci, którzy na pierwszej linii frontu będą odpierać ataki równie skutecznie, jak pani premier - powiedziała Beaty Mazurek.

Eksperci nie wykluczają jednak, że Beatę szydło może też zastąpić Jarosław Kaczyński. Tak uważa na przykład wiceprezes PiS Adam Lipiński. - Naturalnym kandydatem jest prezes Jarosław Kaczyński, natomiast jakby prezes się nie zdecydował, to najlepszym kandydatem jest Mateusz Morawiecki - powiedział ten jeden z najbliższych współpracowników prezesa Kaczyńskiego.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ? #2392755 | 88.88.*.* 7 gru 2017 15:44

    a u was biją murzynów

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz