środa, 13 grudnia 2017. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Najpopularniejszy Sportowiec Bez Barier

2017-11-22 15:29:25 (ost. akt: 2017-12-04 10:55:46)

Tradycyjnie podczas plebiscytu nie zapominamy o sportowcach niepełnosprawnych, dla których organizujemy konkurs Najpopularniejszy Sportowiec Bez Barier.

Oto lista kandydatów do tego zaszczytnego tytułu, ale na sport@gazetaolsztynska.pl cały czas można nadsyłać swoje propozycje, obiecujemy, że każdą z nich wnikliwie przeanalizujemy.

Sms-y wysyłamy na numer 72051 (2,46 zł brutto), w treść wpisując jedynie kod przydzielony wybranej przez nas kandydaturze.
Zwycięzca konkursu (wraz z osobą towarzyszącą) będzie jednym z głównych gości Balu Sportowca (10 lutego), podczas którego odbierze pamiątkową statuetkę.

Oto nasi kandydaci:

* Zbigniew Baran (lekka atletyka niepełnosprawnych; IKS Smok Orneta) - podczas otwartych mistrzostw Polski zdobył w Białymstoku dwa srebrne medale w wyścigach na wózkach: na 800 i 1500 metrów. go.nsb.1

* Marcin Chojnowski (szachy, OKS Warmia i Mazury Olsztyn) - złoty medalista (w drużynie) i srebrny (indywidualnie) Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących. go.nsb.2

* Piotr Cichocki (żeglarstwo niepełnosprawnych, AKS OSW Olsztyn) – jeden z najlepszych polskich parażeglarzy, mistrz Europy EUROSAF w klasie 2.4 mR z Gdyni (siedem z dziewięciu wyścigów wygranych) oraz ósmy zawodnik mistrzostw świata. 57-letni reprezentant Polski pod koniec czerwca został w Kilonii mistrzem świata w nowej paraolimpijskiej klasie Hansa 303, a w październiku triumfował też we francuskim Meze w ME w tej klasie. go.nsb.3

* Joanna Czarnecka-Baran (kolarstwo ręczne; IKS Smok Orneta) - podwójna wicemistrzyni kraju w kolarstwie niepełnosprawnych. Tak w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu handbike'ów ze startu wspólnego zdobyła pod Andrychowem srebro MP. go.nsb.4

* Cezary Dybiński (bowling, OKS Warmia i Mazury Olsztyn) - złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących (kategoria B3). go.nsb.5

* Michał Dziuba (lekka atletyka niepełnosprawnych, IKS Smok Orneta) - potrójny złoty medalista lekkoatletycznych mistrzostw Polski niepełnosprawnych w Białymstoku, gdzie wygrał pchnięcie kulą, rzut dyskiem i rzut oszczepem. go.nsb.6

* Olga Górnas-Grudzień (żeglarstwo niepełnosprawnych, AKS OSW Olsztyn) – mistrzyni Europy z francuskiego Meze w paraolimpijskiej klasie Hansa 303. go.nsb.7

* Piotr Kołodziejczuk, Roger Głowacki (kolarstwo, OKS Warmia i Mazury Olsztyn) - złoci medaliści Górskich Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w Kolarstwie Tandemowym. go.nsb.8

* Mieczysław Kontrymowicz (bowling, OKS Warmia i Mazury Olsztyn) - złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących (kategoria B2). go.nsb.9

* Bogdan Król (lekka atletyka, kolarstwo ręczne; IKS Smok Orneta) - żywa legenda polskiego sportu niepełnosprawnych. W 2017 zdobył m.in. brąz lekkoatletycznych mistrzostw Polski niepełnosprawnych w wyścigu na wózkach sportowych na 800 i 1500 m. Liczne starty w wyścigach ulicznych, półmaratonach i maratonach (czwarty w Maratonie Warszawskim), w tym w gdańskim Biegu Św. Dominika (zwycięstwa we wszystkich edycjach!). go.nsb.10

* Jakub Kupczałojć (siatkówka niesłyszących, Warmig Olsztyn) - mistrz Polski w siatkówce plażowej z Olsztyna (w duecie z Grzegorzem Chołujem), a w siatkówce halowej zdobył razem z kolegami z drużyny już czwarte z rzędu (!) mistrzostwo kraju. go.nsb.11

* Józef Mika (lekka atletyka, kolarstwo ręczne, IKS Smok Orneta) - artysta-malarz oraz znakomity kolarz, m.in. zwycięzca półmaratonu w Augustowie. W lutym 2017 roku wygrał konkurs Sportowiec bez Barier. go.nsb.23

* Krzysztof Obuchowicz (lekka atletyka niepełnosprawnych; IKS Smok Orneta) - podczas otwartych mistrzostw Polski zdobył w Białymstoku złoty medal w rzucie oszczepem. go.nsb.12

* Tomasz Orzeł/Sebastian Czaplicki (siatkówka niesłyszących, Warmig Olsztyn) - wicemistrzowie kraju w siatkówce plażowej z Olsztyna, reprezentanci Polski, którzy zajęli dziewiąte miejsce w Letnich Igrzyskach Głuchych w tureckim Samsunie. Obaj są podstawowymi zawodnikami drużyny, która w siatkówce halowej już po raz czwarty z rzędu zdobyła dublet, wygrywając tak mistrzostwa, jak i Puchar Polski! go.nsb.13

* Dawid Ostasz (koszykówka na wózkach, AKS OSW Olsztyn) - wyróżniający się zawodnik jedynej w stolicy województwa drużyny koszykarzy na wózkach. go.nsb.14

* Monika Pudlis (lekka atletyka, kolarstwo ręczne; IKS Smok Orneta) - nadal czołowa polska „wózkarka”. W 2017 m.in. była druga w Maratonie Warszawskim i trzecia w Orlen Warsaw Marathon (na dystansie półmaratonu), ale największy sukces odniosła podczas mistrzostw Polski w kolarstwie niepełnosprawnych. Na trudnych trasach pod Andrychowem zdobyła złoto i w jeździe indywidualnej na czas, i w wyścigu handbike'ów ze startu wspólnego! go.nsb.15

* Krzysztof Ruszkiewicz (strzelectwo, OKS Warmia i Mazury Olsztyn) - podczas Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym wywalczył trzy złote i jeden srebrny medal, poza tym podczas mistrzostw Polski w strzelectwie laserowym zdobył dwa złota i jedno srebro. go.nsb.16

* Piotr Staszkiewicz (strzelectwo, OKS Warmia i Mazury Olsztyn) - dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym, mistrz Polski w strzelectwie laserowym (karabin). go.nsb.17

* Zbigniew Świerczyński (lekka atletyka, OKS Warmia i Mazury Olsztyn) - złoty medalista Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w biegach na 5 i 10 km. go.nsb.18

* Michał Weroński (łyżwiarstwo szybkie, IKS Atak Elbląg) — reprezentant Polski na Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych - Graz (Austria), zdobywca brązowego medalu na 500 metrów oraz czwarty na dystansie 777 m. go.nsb.19

* Mateusz Witkowski (kolarstwo ręczne; IKS Smok Orneta) - podwójny wicemistrz kraju w kolarstwie niepełnosprawnych: zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu handbike'ów ze startu wspólnego zdobył pod Andrychowem srebro MP. go.nsb.20

* Waldemar Woźniak (żeglarstwo niepełnosprawnych, AKS OSW Olsztyn) – drugie miejsce w klasie Para World i czwarte w open podczas mistrzostw Europy w paraolimpijskiej klasie Hansa 303 we francuskim Meze. go.nsb.21

* Katarzyna Zubowicz (lekka atletyka niepełnosprawnych, IKS Smok Orneta) - potrójna medalistka lekkoatletycznych mistrzostw Polski niepełnosprawnych w Białymstoku, gdzie wygrała pchnięcie kulą i rzut oszczepem, a w dysku zdobyła srebro. go.nsb.22

Regulamin: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB