Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Czarni gorsi od Ukraińców

2017-11-21 10:20:00 (ost. akt: 2017-11-21 10:53:16)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Nie ma w naszym kraju miejsca ani zgody na ksenofobię. Organizatorzy Marszu Niepodległości nie będą zaproszeni do komitetu 100-lecia niepodległości — poinformował Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta Dudy.

To pierwsza taka ocena wydarzeń z 11 listopada, która wyszła z kręgów partii rządzącej. Na ile szczera, czas pokaże. Ale to, co się stało na ulicach Warszawy, to m.in. rezultat braku reakcji na rasistowskie wyskoki naszych rodaków. Niedawno miałem nieprzyjemność odbycia rozmowy z młodym małżeństwem z Wrocławia. Para narzekała na czarnych i ciapatych, którzy do nas przyjeżdżają i zabierają pracę.

Na stwierdzenie, że my też wyjeżdżamy i też komuś zabieramy pracę, zareagowali oburzeniem: "Ale my jesteśmy biali! Gdyby to biali nam zabierali pracę, np. Ukraińcy, to jakoś to byśmy przełknęli!". "A w czym czarni są gorsi od Ukraińców?" — dociekałem. "Tym, że Bóg wie, jakie świństwa mogą tu ze sobą przywlec" — usłyszałem. Klapka opadła, bo chyba wszyscy pamiętamy, czym prezes straszył Polaków, kiedy do Europy płynęła fala emigrantów. Nauki zostały przyswojone.

Mirosław Wieczorek
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wot #2379967 | 83.6.*.* 22 lis 2017 15:27

    Za to zdjęcie red. Wieczorek powinien kolegów nieźle o.....ć (czytaj: ochrzanić)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz