środa, 13 grudnia 2017. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Sportowy Talent Roku

2017-11-19 13:47:00 (ost. akt: 2017-12-05 11:01:00)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Rozpoczynamy głosowanie na Sportowy Talent Roku. Sms-y wysyłamy na numer 72051 (2,46 zł brutto), w treść wpisując jedynie kod przydzielony wybranej przez nas kandydaturze. Zwycięzca konkursu będzie jednym z gości Balu Sportowca, podczas którego ogłosimy wyniki konkursów sms-owych oraz 57. Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa.

Lista nie jest zamknięta, więc swoich kandydatów można zgłaszać (z krótkim uzasadnieniem) na sport@gazetaolsztynska.pl

* Patrycja Adamczyk (lekka atletyka, Polonia Pasłęk) — wicemistrzyni Polski juniorek w siedmioboju (Kraków). Srebrna medalistka w pięcioboju halowych mistrzostw kraju (Toruń). Uczestniczka drużynowych mistrzostw Europy w wieloboju seniorek w Tallinie (Estonia), w których Polska zajęła szóstą lokatę. go.str.1

* Wiktor Augustowski (taekwondo, kick-boxing, Egida Barczewo) - jeden z najlepszych zawodników wśród polskich 8-latków, m.in. mistrzostwo Europy w taekwondo w konkurencji Patterns Children 2009, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Polski Północnej i Pucharu Polski. go.str.2

* Hubert Bruzdewicz (pływanie, Kormoran Olsztyn) — mistrz i rekordzista Polski juniorów na 1500 m st. dow., wicemistrz na 400 m st. dow., brązowy medalista MP w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. go.str.3

* Barbara Budek (taekwondo, Egida Olsztynek) - siedmiolatka trenująca w Biskupcu ma za sobą bardzo udany rok, m.in. zajęła pierwsze miejsca podczas otwartych mistrzostw Europy, Polski oraz Polski Północnej. go.str.33

* Dominik Bugaj (kajakarstwo, OKSW Olsztyn) — utalentowany kanadyjkarz, m.in. brązowy medalista ME juniorów w C-4 500 m, wicemistrz Polski juniorów w C-1 1000 m, brązowy medalista MPJ w C-1 500 m, zwycięzca długodystansowych mistrzostw Polski w C-1 10 km. go.str.4

* Dawid Burczak (kolarstwo, Warmia Biskupiec) — reprezentant kraju, czołowy junior w wielu imprezach krajowych i zagranicznych, uczestnik mistrzostw świata w Norwegii. go.str.5

* Marsel Castalano (taekwondo, kick-boxing, Egida Barczewo) — dziewięciolatek z Barczewa ma za sobą kolejny udany rok, m.in. został mistrzem Europy i trzykrotnym mistrzem Polski w taekwondo oraz wielokrotnym mistrzem kraju w kick-boxingu. go.str.6

* Piotr Czaczkowski (tenis, KT Matuszewski Stawiguda) — uzdolniony tenisista młodego pokolenia, czołowe lokaty w turniejach krajowych i zagranicznych. go.str.7

* Monika Eland (gimnastyka sportowa, UKS SMS Olsztyn) — podwójna medalistka mistrzostw Polski w Warszawie, gdzie zajęła drugie miejsce w finale skoku oraz trzecie w ćwiczeniach wolnych. Była też szósta w wieloboju. go.str.8

* Igor Janik (szachy, KS Hetman Elbląg) — mistrz Polski w szachach klasycznych do lat 18, czternasty zawodnik mistrzostw Europy do lat 18 (Rumunia), piąty na mistrzostwach świata do lat 17, trzynasty na mistrzostwach świata do lat 18 w Montevideo (Urugwaj). go.str.9

* Ewa Jaszczuk (pływanie, Kormoran Olsztyn) — mistrzyni Polski juniorek na 400 i 800 m stylem dow., brązowa medalistka na 200 m st. dow., wicemistrzyni Polski juniorek w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. go.str.10

* Julia Kędzierska (karate, SKKK Szczytno) — mistrzyni Europy juniorów w karate kyokushin rozgrywanych w duńskim Rosklide. go.str.11

* Iga Kowalczyk (gimnastyka sportowa, UKS SMS Olsztyn) — brązowa medalistka juniorskich MP w wieloboju oraz mistrzyni Polski w skoku i ćwiczeniach wolnych, a także wicemistrzyni na równoważni! Razem z koleżankami z klubu zdobyła w Zabrzu brąz drużynowych MP w klasie I. go.str.12

* Maciej Kowalewicz (strzelectwo, Gwardia Olsztyn) — wicemistrz Polski juniorów oraz rekordzista kraju w strzelaniu z karabinka pneumatycznego (KPN 60), uczestnik juniorskich mistrzostw świata i Europy. go.str.31

* Bartłomiej Koziejko (pływanie, Kormoran Olsztyn) — mistrz Polski juniorów w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych, srebrny medalista MP juniorów na 1500 m st. dow., brązowy medalista na 400 m st. dow. go.str.13

* Bartłomiej Kubkowski (pływanie, Kormoran Olsztyn) — młodzieżowy wicemistrz Polski na 400 m st. zmiennym, brązowy medalista MP w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. go.str.14

* Michał Kuźniak (kick-boxing, Bartoszycka Szkoła Taekwondo) — mistrz Europy juniorów młodszych w kat. 81 kg low kick, mistrz Litwy juniorów młodszych w K-1 oraz kick light, brązowy medalista mistrzostw Polski K-1 w kat. 75 kg, mistrz Polski juniorów młodszych w taekwondo w kat. +70 kg. go.str.15

* Sebastian Kuźniak (kick-boxing, Bartoszycka Szkoła Taekwondo) — brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów K-1 w kat. 81 kg, mistrz (kick light) i wicemistrz (K-1) Litwy juniorów, wicemistrz Polski juniorów K-1 w kat. 81 kg. go.str.16

* Cezary Lewko (motocross, Motoklub Olsztyn) — 17-letni olsztynianin osiągnął w 2017 r. życiowy sukces, w pełni zasłużenie zdobywając mistrzostwo Polski w motocrossowej klasie MX 125! Na koniec sezonu miał realne szanse skompletować cenny dublet, ale przed Pucharem Polski w Obornikach zerwał więzadła w kolanie...
go.str.17

* Martyna Lisiecka (kajakarstwo, Plastex KSC Olsztyn) — reprezentantka Polski, wielokrotna medalistka MP, czwarta w młodzieżowych MŚ w K-4 500, dziewiąta w K-1 1000 w regatach o Puchar Świata w Szeged, czwarta w K-1 200 i siódma w K-1 500 w młodzieżowych mistrzostwach Polski. go.str.18

* Gabriel Matuszewski (tenis, KT Matuszewski Stawiguda) — czołowy polski 14-latek, finalista i jeden z najlepszych zawodników turniejów krajowych i zagranicznych, członek kadry Polski do lat 14. go.str.19

* Leticia Matuszewska (tenis, KT Matuszewski Stawiguda) — jedna z najlepszych, nie tylko w regionie, zawodniczek młodego pokolenia, czołowe lokaty w turniejach krajowych i międzynarodowych. go.str.20

* Jakub Mościcki (pływanie, Kormoran Olsztyn) — mistrz Polski juniorów na 50 i 100 m st. grzbietowym, wicemistrz na 200 m st. grzb. i 400 m st. dow. go.str.21

* Natalia Piątek (piłka nożna, Stomilanki Olsztyn) — reprezentantka Polski do lat 19, podstawowa bramkarka I-ligowej drużyny. go.str.22

* Szymon Piątkowski (taekwondo olimpijskie, AZS UWM Olsztyn) — Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zawodnik kadry narodowej od trzech lat. Brązowy medalista mistrzostw świata Egipt 2017. Złoty medalista pucharu świata Słowenia Open 2017, złoty medalista pucharu świata Polish Open 2017, srebrny medalista Croatia Open 2017, Mistrz Polski 2017. go.str.34

* Alicja Potasznik (lekka atletyka, GUKS Asy Dywity) — czołowa polska sprinterka młodego pokolenia, m.in. halowa mistrzyni Polski kadetów w biegu na 200 m i brązowa medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na tym dystansie. go.str.23

* Paweł Pyza, Damian Józefowicz (wioślarstwo, Wir Iława) — największym sukcesem juniorskiej osady jest trzecie miejsce mistrzostw Polski w Kruszwicy. Poza tym iławska dwójka zaliczyła także udane starty międzynarodowe, m.in. zajęła drugie miejsce w Regatach o Puchar Bałtyku na Białorusi. go.str.24

* Bartosz Sawiniec (judo, Gwardia Olsztyn) — wicemistrz Polski juniorów. go.str.32

* Dominik Smosarski (lekka atletyka, Gwardia Szczytno) — jeden z najbardziej utalentowanych polskich sprinterów, który podczas juniorskich mistrzostw kraju w Toruniu wygrał w cuglach oba sprinterskie dystanse: 100 i 200 m. Niespełna 18-letni podopieczny trenera Ireneusza Bukowieckiego (któremu pomaga trener AZS UWM Olsztyn Zbigniew Ludwichowski) postarał się przy tym o świetne czasy: 10,49 sek. (rekord życiowy) oraz 21,31. go.str.25

* Maja Szajdek (kajakarstwo, OKSW Olsztyn) — kanadyjkarka, wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka mistrzostw świata juniorek w maratonie kajakowym, 5. wśród seniorek. Wielokrotna medalistka MP juniorek, wicemistrzyni Polski seniorek w maratonie. go.str.26

* Julia Walczak (kajakarstwo, OKSW Olsztyn) — najlepsza Polska kanadyjkarka młodego pokolenia, reprezentantka Polski, wielokrotna medalistka MP juniorek, pierwsze miejsce w C-2 na 500 i 1000 m oraz drugie w C-1 1000 podczas Pucharu Nadziei Olimpijskich w Racicach. go.str.27

* Marta Witkowska (kajakarstwo, Olimpia Elbląg) — mistrzyni Polski juniorek w K-1 10 000 m oraz zdobywczyni siódmej lokaty na 1000 m podczas mistrzostw świata juniorek w Pitesti (Rumunia). go.str.28

* Pola Wygonowska (tenis, RP Sport Olsztyn) — zdecydowanie najlepsza polska młodziczka, podwójna halowa mistrzyni Polski, w MP na kortach otwartych zdobyła złoto (singiel) i brąz (debel), podczas turnieju juniorek w belgijskim Heiveld 14-letnia ostródzianka dotarła do półfinału. go.str.29

* Filip Zakrzewski (karate, Akademia Sztuk Walki Jonkowo) — jeden z najlepszych polskich zawodników młodego pokolenia, medalista kilku ogólnopolskich turniejów. go.str.30

Regulamin: kliknij tutaj



Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB