Quantcast

Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Kręcimy politycznie

2017-11-19 19:20:00 (ost. akt: 2017-11-19 19:23:50)

Tylko lub aż 30 procent polskich internautów o sprecyzowanych poglądach politycznych zaśmieca media społecznościowe niesprawdzonymi informacjami. Bez wielkiej różnicy czynią to zwolennicy lewicy (35 proc.), centrum (32 proc.) i prawicy (28 proc.)

Co ciekawe lewicowcy upodobali sobie niesprawdzone memy, a prawicowcy przekręcone dane liczbowe oraz wykresy. Widać ci od lewicy są chyba młodsi (bo lubią obrazki) a ci od prawicy starsi (bo lubią liczby).

Wielu ludzi rozpowszechnia fake newsy z lenistwa (bo nie chce się im sprawdzać ich prawdziwości). Większości robi to jednak z innego powodu. Rozpowszechniamy bowiem te informacje, które potwierdzają nasze przekonania czy upodobania. Więc im wierzymy. Wiadomo przecież, że zwolennik PO bez sprawdzania chętnie rozpowszechni post o tym, jakim zbójem jest Kaczyński, a zwolennik PiS to samo zrobi z postem o Schetynie.

Nie popadajmy jednak w panikę. Ani świat nie schodzi na psy, ani my nie jesteśmy gorsi od przodków. Różnica jest tylko taka, że kiedyś rozpowszechnialiśmy plotki, a teraz fake newsy.

Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Misiek #2378560 | 109.241.*.* 20 lis 2017 21:59

    A może spojrzymy na to w ten sposób... lewacy oszukują o 25% częściej niż prawicowcy?? A wówczas nie można powiedzieć, że jest to to samo ... Jak już mamy się liczb trzymać :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz