Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Na olsztyńskie Nagórki wkracza nowa inwestycja — osiedle Aurora

2017-11-17 12:14:50 (ost. akt: 2017-11-22 10:50:16) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Połączenie widoku na największy park miejski w Olsztynie z wygodą i bliskością placówek usługowych, medycznych i szkolnych — na rynku nieruchomości pojawiła się nowa inwestycja — osiedle Aurora.

— Po pierwszej wizycie na Nagórkach, oglądając działkę pod budowę nieruchomości, już wiedzieliśmy, że chcemy podzielić się tymi widokami z innymi mieszkańcami Olsztyna. Nasłonecznione miejsce, cisza i sąsiedztwo największego miejskiego parku — to idealny punkt do zamieszkania. Naszym celem stało się stworzenie wyjątkowego miejsca, które sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, a jednocześnie zaproponuje przystępne ceny. Połączyliśmy to z pracą doświadczonego zespołu i dbałością o każdy szczegół, co zaowocowało stworzeniem projektu wyjątkowego, prestiżowego i komfortowego osiedla Aurora — mówi Anna Wolff, wiceprezes Zarządu ds. projektów.

Aurora — w centrum życia
Jedną z kluczowych kwestii w wyborze mieszkania odgrywa lokalizacja. W ubiegłym roku portal Otodom przeprowadził ranking mający na celu wyłonić najlepszą do mieszkania dzielnicę Olsztyna. Mieszkańcy poszczególnych rejonów wypowiedzieli się na temat czynników wpływających na jakość codziennego życia. W rywalizacji zdecydowanie wygrały Nagórki, które są bezpieczne, zadbane i bogate w tereny zielone. Okolica posiada pełną bazę handlowo-usługową i szkoły zapewniające każdy etap edukacji. Nagórki są dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami miasta, a niebawem powstanie na nich dodatkowa linia tramwajowa. Jest tu wiele miejsc do spędzania czasu wolnego zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
— Te wszystkie czynniki zdecydowały o wyborze naszej lokalizacji. Wykorzystujemy niezaprzeczalne zalety Nagórek, jednocześnie odsuwając się od ruchliwych ulic i miejskiego zgiełku. Wybraliśmy cichą i słoneczną okolicę, ale będącą w centrum codziennego życia. Stawiamy na komfort mieszkańców i dodajemy piękny widok na park i panoramę miasta — mówi Anna Wolff.Podwyższamy olsztyńskie standardy
Kupno odpowiedniego mieszkania to nie lada wyzwanie. Rynek jest nasycony wieloma inwestycjami, dlatego warto zwrócić uwagę na szczegóły dotyczące zarówno samego mieszkania, jak i jego bezpośredniego otoczenia.
— Doskonale wiemy, że liczba metrów nie zawsze przekłada się na funkcjonalność. Naszym ważnym atutem są przemyślane rozkłady pomieszczeń i brak dodawania zbędnego metrażu. Dzięki temu proponujemy klientom funkcjonalne mieszkanie w przystępnej cenie — mówi Anna Wolff. Oferta Aurory to mieszkania o powierzchni od 34 do 99 metrów kwadratowych oraz apartamenty usytuowane na dwóch najwyższych kondygnacjach budynków. Każde wyposażone zostało w przestronny balkon, taras lub prywatny ogródek. Ponadnormatywna wysokość mieszkań (2,7-3 m) pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni oraz daje poczucie przestronności nawet w najmniejszych mieszkaniach. Deweloper zastosował również większe okna, aby wykorzystać wyjątkowe nasłonecznienie działki i zapewnić lepszy widok na park. Trzyszybowe okna, antywłamaniowe drzwi wejściowe o wysokiej izolacji akustycznej oraz monitoring osiedla zapewnią ciszę i bezpieczeństwo. W cenę każdego mieszkania wliczona została komórka lokatorska, przygotowano również osobne zewnętrzne i wewnętrzne miejsca na rowery. Przyszli mieszkańcy będą mogli kupić stanowisko parkingowe w garażu podziemnym, na terenie zewnętrznym lub korzystać z ogólnodostępnych miejsc. Teren osiedla został zaprojektowany przez architekta krajobrazu, który wkomponował w otoczenie bezpieczną dla dzieci roślinność, plac zabaw oraz siłownię zewnętrzną.

Nieodpłatne projekty wykończenia mieszkań
Tego na olsztyńskim rynku nieruchomości jeszcze nie było. Oprócz wysokiego standardu mieszkań deweloper wychodzi naprzeciw przyszłym lokatorom, oferując nieodpłatną pomoc w aranżacji wnętrza. — Kupno mieszkania to dopiero początek. Chcąc ułatwić naszym mieszkańcom urządzenie się w nowym domu, do wybranych lokali oferujemy nieodpłatnie projekt wykończenia mieszkania wraz z kosztorysem i wizualizacją przygotowaną przez architektów wnętrz — mówi Milena Łebkowska, manager biura sprzedaży. — Niewątpliwie jest to ogromna pomoc i wartość dodana osiedla. Nie każdy ma ochotę głowić się nad wykończeniem mieszkania. Próbujemy ratować się pomocą specjalistów, ale projekty wnętrz to koszt od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dodatkowo jest to proces bardzo czasochłonny. Nowi lokatorzy otrzymają szczegółową listę zakupów i wizualizację wykończenia, które pozwolą na dokładne odtworzenie projektu. Decydując się na mieszkanie, od razu będzie wiadomo, jaką kwotę przygotować na jego wykończenie.

Mieszkania w ofercie z MdM
Osiedle Aurora podwyższa standard olsztyńskich mieszkań, jednocześnie zachowując optymalną dla klienta cenę. W styczniu 2018 roku, uruchomiona zostanie ostatnia pula pieniężna o wartości 380 mln zł w programie "Mieszkanie dla Młodych". Wyścig po dotacje właśnie się zaczął, jednak nie wszyscy deweloperzy oferują mieszkania mieszczące się wielkością i ceną w rządowych wytycznych. — Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszym klientów, przygotowaliśmy ofertę mieszkań, których standard jest wysoki, a jednocześnie kwalifikują się one do dopłat programu MdM. To ostatnia szansa, żeby skorzystać z opcji dopłat, dlatego przystosowaliśmy dokumentację do wymagań programu. Przez cały grudzień będziemy intensywnie pracować i pomagać naszym przyszłym lokatorom w dopasowaniu jak najlepszych mieszkań, które zakwalifikują się do pomocy pieniężnej — mówi Milena Łebkowska.
Pierwsza łopata już wbita, rozpoczęcie sprzedaży już w grudniu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biura sprzedaży na placu budowy, przy ul. Barcza.

Polub nas na Facebooku: