Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Dzień dla zdrowia w Galerii Warmińskiej

2017-10-31 08:00:00 (ost. akt: 2017-10-30 16:13:03) Artykuł sponsorowany

Nie bez powodu mówi się, że zdrowie jest bezcenne i najważniejsze. Aby o nie odpowiednio dbać trzeba się profilaktycznie badać dlatego Galeria Warmińska zaprasza 4 listopada na bezpłatne badania i konsultacje medyczne.

Akcja "Dzień dla zdrowia" odbędzie się 4 listopada i będzie prowadzona przez lekarzy oraz studentów medycyny. Medycy rozpoczną pracę z klientami Galerii Warmińskiej o godz. 11 i będą udzielali bezpłatnych konsultacji  oraz wykonywali badania profilaktyczne, także bezpłatne, do godz. 17. "Wszyscy wiemy jak długo trzeba czekać na wizytę u specjalisty. Nasza akcja nie zastąpi wizyty w specjalistycznym gabinecie lekarskim ale może wskazać te obszary zdrowia, na które warto zwrócić baczniejszą uwagę, medycy podpowiedzą zapewne, co dalej począć w razie stwierdzenia niepokojących sygnałów" - zaprasza Michał Tur, dyrektor Galerii Warmińskiej.

W ramach "Dnia dla zdrowia" będzie można wykonać badania EKG i spirometryczne, zmierzyć ciśnienie krwi, a także dokonać pomiaru i analizy masy ciała. Na jednym ze stanowisk będzie można przekonać się o tym, czy jesteśmy zagrożeni cukrzycą i zmierzyć poziom cukru we krwi, na kolejnym zaś będzie badany poziom ostrości widzenia. Zaplanowane są także konsultacje stomatologiczne oraz badanie stóp.

W czasie "Dnia dla zdrowia" jedno ze stoisk będzie przeznaczone dla dzieci - będzie to tzw. "Szpital Pluszowego Misia", w którym dzieci będą się opiekowały chorymi pluszakami i w ten sposób oswajały z białymi lekarskimi i pielęgniarskimi fartuchami.  "Mamy nadzieję, że dzięki temu stoisku z badan nie będą musieli rezygnować ani rodzice, ani dziadkowie mający pod opieką dzieci" - dodaje dyrektor Tur.
Na badania i konsultacje w Galerii Warmińskiej nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Organizatorem akcji bezpłatnych badań i konsultacji medycznych w Galerii Warmińskiej jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny - IFMSA-Poland.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ułan #2364045 | 82.139.*.* 31 paź 2017 10:55

    Przestańcie nas truć chemitrailsem. Są prowadzone regularne opryskiymi substancjami nad miastem, w celu wytrucia rdzennych patriotów, tak aby plemię z góry Synaj mogło przejąć tę ziemię za bezcen.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz