Quantcast

Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Wybieramy inwestycję roku!

2017-10-11 15:37:41 (ost. akt: 2017-10-11 15:39:18)

Autor zdjęcia: UM Morąg

Trwa nasza akcja, w trakcie której razem z czytelnikami i internautami wybierzemy Inwestycję Roku 2016. Lista inwestycji, z których zostaną wybrane te najlepsze, cały czas rośnie. Każdy może zgłosić swojego kandydata do tego tytułu.

Jeśli region ma się rozwijać, to potrzebne są inwestycje. Kolejny raz wspólnie z naszymi czytelnikami i internautami wybieramy Inwestycję Roku 2016.

W ubiegłorocznej edycji nominowane były 92 inwestycje, na które oddano prawie 10 tys. głosów. Tegoroczna lista inwestycji cały czas rośnie, a to wszystko dzięki zgłoszeniom czytelników i internautów, którzy chcieliby, żeby te właśnie inwestycje zostały zauważone i nagrodzone. Bo w naszej akcji każdy może zgłosić swojego kandydata, a to, czy wygra on w jednej z pięciu kategorii, oczywiście zależy już do głosowania.

Wśród zgłoszonych w tej edycji inwestycji znalazło się molo na plaży miejskiej w Kretowinach w gminie Morąg. Inwestycja została zgłoszona w kategorii wykorzystanie środków unijnych.
— Molo kosztowało prawie 1,2 mln zł, z tego ponad 700 tys. zł wynosiło dofinansowanie z funduszy unijnych — mówi nam Tadeusz Sobierajski, burmistrz Morąga. — Myślę, że nowe molo może się podobać, bo jest solidne i po prostu ładne — dodaje.

Drewniane molo o długości 254 metrów jest posadowione na palach. Ma kształt litery A, a także podjazd dla osób niepełnosprawnych. I powinno wytrzymać wiele lat.

Poza molem został też wymieniony piasek na plaży. — To piasek znad morza, a dokładnie z Łeby — dodaje burmistrz Sobierajski, który przyznaje, że nasza akcja, w której wybieramy Inwestycje Roku, bardzo mu się podoba.
— Bo warto pokazywać dobre rzeczy, które powstają w naszym regionie — podkreśla burmistrz Morąga.

W kategorii inwestycje przyjazne rodzinie i mieszkańcom została zgłoszona budowa ośmiu mieszkań socjalnych przy ul. Orneckiej w Lidzbarku Warmińskim. Miasto wyremontowało budynek po byłej pegeerowskiej stołówce, urządzając tam mieszkania.
— Lokale są przeznaczone dla osób niezamożnych. Wszystkie są już zamieszkałe — mówi Jacek Wiśniowski, burmistrz Lidzbarka Warmińskiego. — To są nieduże lokale, bo jest pokój, kuchnia i łazienka, ale są nowe, ładne i są tam wszelkie wygody. Inwestycja kosztowała około 800 tys zł.
— Staramy się zaspokajać potrzeby mieszkaniowe naszych mieszkańców — dodaje burmistrz Wiśniowski. — Dlatego teraz w ramach spółki komunalnej WTBS budujemy dwa bloki,w których znajdą się 44 mieszkania. Ponadto prowadzimy w mieście bazę mieszkań, dzięki której jest możliwość ich zamiany. Zadłużeni lokatorzy mają ponadto możliwość odpracowania zaległości czynszowych.
Głosowanie na Inwestycję Roku 2016 potrwa do 4 listopada. W serwisach internetowych „Gazety Olsztyńskiej” znajdują się listy inwestycji, na które można głosować za pomocą SMS-ów.

Tytuły zostaną przyznane w pięciu kategoriach: społeczna odpowiedzialność biznesu, inwestycja przyjazna środowisku, wykorzystanie środków unijnych, inwestycja w rozwój edukacji i kultury, a także inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcom. Dodatkowo komisja konkursowa wybierze przedsiębiorstwo/przedsiębiorcę Inwestycji Roku 2016.


Lista wciąż jest otwarta. Jeśli chcecie zgłosić swojego kandydata, wyślijcie e-mail na adres: kontakt@wm.pl. W treści należy podać inwestycję/firmę i kategorię. Gorąco zachęcamy do zgłaszania swoich kandydatów i oczywiście głosowania na swoich faworytów.

Andrzej Mielnicki
a.mielnicki@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. m.p. #2350929 | 195.136.*.* 14 paź 2017 22:53

  Rura polmleku

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. saba #2349741 | 176.221.*.* 13 paź 2017 08:32

  o takiej plazy marzyli mieszkancy gizycka No i zamiast plazy maja jakis architektoniczny potworek nie majacy nic wspolnego z ladna porzadna plaza

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. gtf #2349729 | 176.221.*.* 13 paź 2017 08:25

  piekna plaza i wspanialy projekt.Nie to co w gizycku Ten co projektowal plaze w gizycku powinien na dlugie lata wyjechac do mragowa i tam sie uczyc porzadnego projektowania

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Stasiek #2349402 | 176.97.*.* 12 paź 2017 17:49

  Drugi most w Bartoszycach. Dziękujemy!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Szalet #2349283 | 94.254.*.* 12 paź 2017 15:30

  Szalet miejski Braniewo. Brawa dla Pani Burmistrz Trzcińskiej !!! :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)