Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Władza jest od służenia

2017-10-06 09:58:00 (ost. akt: 2017-10-06 10:00:04)

No i do czego to doszło. Okazuje się, że szpiegują nas w sieci nie tylko giganci od nowych technologii, ale nawet Rosja. Skoro bowiem teraz ichni fachmani zabrali się za stacjonujących u nas żołnierzy NATO, to pewnie wcześniej pohasali sobie i po naszych cywilnych smartfonach.

Sprawę ujawnił na dniach amerykański "Wall Street Journal". Konkretnie chodzi o to, że Rosja próbuje pozyskiwać informacje ze smartfonów, należących do żołnierzy stacjonujących w krajach nadbałtyckich i w Polsce. Brzmi to groźnie, ale potem jest już trochę śmiesznie. Amerykanie twierdzą bowiem, że walka z rosyjskim atakiem polega na...zabronieniu żołnierzom NATO prowadzenia rozmów przez telefony komórkowe.

Jeżeli to prawda, to nawet nie jest to chyba śmieszne. Tym bardziej, że nasi wojowniczy sąsiedzi wykorzystują do szpiegowania między innymi drony. A, jak państwo może pamiętacie, jednego takiego ostatnio zestrzeliliśmy pod Kętrzynem.
Zagrożenia ze strony Rosji nie wolno w żadnym stopniu lekceważyć, ale nie wolno nam też popadać w paranoję. A wielkim błędem jest utożsamianie zwykłych Rosjan z agresywną polityką Putina. Bo to tak naprawdę to dopiero byłoby jego wielkie zwycięstwo.

Nie wierzę bowiem, że przeciętni Rosjanie mają inne marzenia niż Polacy czy Ukraińcy. Też chcą być szczęśliwi, zdrowi i mieć parę groszy na swoje wydatki. Ludzkie marzenia są bowiem takie same na całym świecie. Problemem jest tylko to, żeby zrozumieć, że władzy nie wybiera się po to, aby nami rządziła. Wybiera się po to, aby nam służyła.

Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. no #2345071 | 213.73.*.* 6 paź 2017 15:20

    Jeśli władza rządzi, a nie służy nam tu w Polsce to co dopiero na oligarchicznej i biednej Ukrainie i w putinowskiej Rosji.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz