Niedziela, 23 lutego 2020. Imieniny Damiana, Romana, Romany

czytam, bo lubię

2018-01-30 12:00:00 (ost. akt: 2018-02-04 16:09:40)

Czytelnicy polecają/// - "Dziewczyna w pociągu" Paula Hawkinsa to świetny thriller psychologiczny z szeroko rozbudowanym tłem obyczajowym. Rachel, Megan i Anny to typowy obraz życia współczesnego pokolenia - opowiada Katarzyna Domaniewska.

- Główna bohaterka Rachel spędza czas na piciu i obserwacji pewnego domu i jego mieszkańców z okien pociągu. Właściwie nie robi nic innego - jeździ i upija się do nieprzytomności, a także użala się nad swoim zmarnowanym życiem i rozpamiętuje utraconą miłość - mówi Katarzyna. - Niestety, większość akcji skupia się właśnie na tym. Owszem, dzieje się coś więcej - coś złego, a Rachel wydaje się, że może coś o tym wiedzieć. Tylko nic nie pamięta - w końcu jak zwykle była pijana i urwał jej się film. Mimo to stara się rozwikłać zagadkę, tyle że pijaczka nie jest wiarygodnym świadkiem dla nikogo... - dodaje.

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni.

I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza. Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.

- Ta książka stała się kolejnym przykładem tego, na jakich zasadach skonstruowany jest dzisiejszy świat. Co jest ważne, a co nie - tłumaczy Katarzyna Domaniewska. - Czy możliwe jest stworzenie idealnego związku, opartego na doskonałych, nieskalanych relacjach? Jakie wartości przyświecają im? Obecna rzeczywistość jest pełna zakłamania, obłudy, wygody, rozwiązłości, negatywnych wartości. "Dziewczyna z pociągu" Pauli Hawkins jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że dzisiaj stworzenie wieloletniego, wzorowego związku, relacji opartych na miłości, wierności i zaufaniu jest prawie niemożliwe. Prawie, bowiem wyjątek od reguły zawsze się zdarzy. Co jakiś czas spotka się ludzi, którzy potrafią przeciwstawić się tak strasznej pod pewnymi względami rzeczywistości i tworzą parę, może nie idealną, ale szalenie wartościową. Myślę, że warto przeczytać tą książkę - zapewnia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB