Czwartek, 20 lutego 2020. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Na Litwę pojadę pierwszy raz

2017-09-27 22:00:00 (ost. akt: 2017-09-27 22:06:16)
Mirosława Kopka odbiera nagrodę w konkursie "Wakacje z Gazetą. Weekend na Litwie" w postaci vouchera na weekend w hotelu w Druskiennikach.

Mirosława Kopka odbiera nagrodę w konkursie "Wakacje z Gazetą. Weekend na Litwie" w postaci vouchera na weekend w hotelu w Druskiennikach.

Autor zdjęcia: Agnieszka Porowska

Region\\\ Dużo się dowiesz o naszym regionie, czytając „Gazetę Olsztyńską” na papierowej lub elektronicznej stronie — m.in. tym hasłem Mirosława Konopka pokonała konkurencję i w konkursie Gazety i Arpa Travel wygrała weekend w Druskiennikach.

W środę w Olsztynie w siedzibie biura podróży Arpa Travel odebrała główną nagrodę.
— Gdy zadzwoniono do mnie z informacją, że to ja jestem tą nagrodzoną, nie mogłam uwierzyć własnym uszom. Co prawda wysłałam wiele kuponów z przeróżnymi hasłami, ale przecież nie ja jedyna jestem taka kreatywna. — Śmiała się wczoraj Mirosława Konopka, pokazując listę zabawnych i tych bardziej poważnych haseł.

Kolejne zapadające w pamięć hasło autorstwa pani Mirosławy brzmi: „Gazeta Olsztyńska solo lub w duecie, papierowa lub w internecie”. To hasło obrazuje jej codzienność z naszym wydawnictwem.
— Ja najczęściej śledzę informacje w internecie. Mój mąż jest tradycjonalistą hołubiącym papier — opowiada iławianka.

Jak przebiegał proces tworzenia? — Potrafiłam usiąść i wymyślić od czerech do pięciu tekstów jednocześnie, a czasem miałam kilka dni przerwy. Wena twórcza bywa kapryśna. — Pani Mirosława puszcza oko.
W swojej „pracy” nie była osamotniona. Pomagał jej mąż Henryk.

— Zawsze musi wtrącić swoje trzy grosze. Ale chwała mu za to. Zasłużył, żeby pojechać ze mną jako osoba towarzysząca. — Uśmiecha się nasza zwyciężczyni.
Weekend w Druskiennikach zagwarantowany jest dla dwóch osób. Nagroda nie mogła trafić w lepsze ręce. Państwo Konopkowie to prawdziwi podróżnicy.

— Zwiedziliśmy sporo różnych krajów. Mogę się pochwalić wyjazdem do Sankt Petersburga. Widziałam też ukraiński Lwów. Na Litwie nigdy nie byłam, dlatego z tym większą ekscytacją spakuję walizki i udam się w tamtą, nieznaną mi stronę — opowiadała pani Mirosława.

W tym roku jakby podświadomie kręciła się w okolicach naszych wschodnich granic. — Białystok, Supraśl. Tak, ten rok mija mi pod znakiem podróży na wschód — zauważyła.

Skoro tworzenie błyskotliwych i jakże różnorodnych(!) haseł przyszło pani Mirosławie z taką łatwością, można się było spodziewać, że jest np. nauczycielką polskiego lub specem od marketingu. Nic bardziej mylnego. Pani Mirosława jest ekonomistką z wykształcenia i całe życie przepracowała w branży finansowej.
— Żadnych innych wierszy wcześniej nie tworzyłam. To mój debiut i od razu jaki udany — śmieje się pani Mirosława.

Jest aktywną uczestniczką iławskiego Uniwersytetu III Wieku w Iławie. Działa tam w sekcji żywego słowa.
— Moja aktywność w tym klubie powoduje, że jestem blisko literatury. I wiem, że w 1921 roku Maria Zientara-Malewska publikowała swoje pierwsze poezje właśnie na łamach „Gazety Olsztyńskiej”. To zupełnie jak ja — śmiała się iławianka.

Arkadiusz Tłoczkowski, sponsor nagrody i właściciel Arpa Travel, wręczając wczoraj pani Mirosławie nagrodę, nie krył zadowolenia.

— Bardzo się cieszymy, że nagroda trafia do tak barwnej postaci, jaką jest pani Mirosława. Państwo Konopkowie spędzą wspaniałe dwa dni w wysokiej klasy hotelu, gdzie będą mogli korzystać z takich atrakcji jak baseny i spa. To będzie relaks i przygoda w jednym — podsumował.
Letni konkurs „Gazety Olsztyńskiej” i Arpa Travel „Wakacje z Gazetą. Weekend na Litwie” trwał od 26 czerwca do 31 sierpnia. Polegał na wymyśleniu i przesłaniu nam na specjalnym kuponie wyciętym z gazety hasła promującego nasze wydawnictwo. 12 września wyłoniliśmy zwyciężczynię. Została nią Mirosława Konopka z Iławy.

Agnieszka Porowska
a.porowska@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także