Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Miłość wybacza

2017-09-25 17:50:00 (ost. akt: 2017-09-25 18:01:08)
Wojciech Kalarus, aktor, gra Antoniego w serialu "Ucho prezesa"

Wojciech Kalarus, aktor, gra Antoniego w serialu "Ucho prezesa"

Autor zdjęcia: Karolina Grabowska

Z czego ostatnio się śmiałeś? — zapytałam kolegę Mateusza. — Z „Ucha prezesa” — odpowiedział bez wahania. A ja jakoś nie mogłam sobie przypomnieć, co mnie rozbawiło. Jak to możliwe, by u nas w najweselszym baraku w obozie, jak to się kiedyś mówiło, nie ma nic do śmiechu?!

Z czego ostatnio się śmiałeś? — zapytałam kolegę Mateusza. — Z „Ucha prezesa” — odpowiedział bez wahania.
A ja jakoś nie mogłam sobie przypomnieć, co mnie rozbawiło. Jak to możliwe, by u nas w najweselszym baraku w obozie, jak to się kiedyś mówiło, nie ma nic do śmiechu?! Obejrzałam zatem „Ucho”. Tyle że mam wątpliwości. Bo też się śmiałam z „Ucha”, ale z „Uchem” mam problem.
Bo trochę przypomina mi Gogolowskiego „Rewizora”. Do miasteczka przyjeżdża fałszywy urzędnik. Wszyscy miejscowi padają przed nim plackiem. Kiedy prawda wychodzi na jaw i publiczność ryczy ze śmiechu ze sceny pada dramatyczne pytanie: — Z czego się śmiejecie?! I pada gorzka odpowiedź: — Sami z siebie się śmiejecie! 

I my też, oglądając „Ucho” śmiejemy się sami z siebie, bo bohaterowie tej satyry nie są z kosmosu, są z nas. I ludzie ich wybrali, a teraz kochają ich jeszcze bardziej, co pokazują sondażowe słupki . Nie wiem, czy ci, którzy ich kochają, też oglądają „Ucho”. Może oglądają i może nawet się śmieją, ale miłość, jak wiadomo, wszystko wybacza.

Ewa Mazgal
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB