Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

Prezentacja Indykpolu AZS Olsztyn i spotkanie z Kadziewiczem byłym reprezentantem Polski wicemistrzem świata z 2006 roku

2017-09-20 08:00:03 (ost. akt: 2017-09-19 15:09:50)

Siatkarskie święto w Galerii Warmińskiej! Galeria Warmińska i klub Indykpol AZS Olsztyn zapraszają kibiców i miłośników siatkówki z całego regionu na prezentację olsztyńskiej drużyny, którą odbędzie się 24 września, start o godz. 15.00. Spotkaniu z zawodnikami i trenerami towarzyszyć będzie prezentacja autobiografii byłego siatkarza, wicemistrza świata z 2006 roku Łukasza Kadziewicza.

Spotkanie rozpocznie się od prezentacji olsztyńskiej drużyny, która odbędzie się w iście gwiazdorskim stylu: każdy z zawodników w towarzystwie hostess będzie zjeżdżał po ruchomych schodach, a następnie prezentował się na wybiegu specjalnie na tę okazję zbudowanym w Galerii Warmińskiej. Po drużynie Indykpolu AZS Olsztyn w ten sam sposób na scenę zostanie wprowadzony legendarny polski siatkarz, dawniej związany z olsztyńskim klubem, Łukasz Kadziewicz.
"Okazją do goszczenia Kadziewicza w Galerii Warmińskiej będzie promocja jego autobiografii, w której zdradza on kulisy polskiej siatkówki i zawodników z czasów, gdy ta dyscyplina wzbiła się na wyżyny" - przyznaje dyrektor Galerii Warmińskiej Michał Tur.

Łukasz Kadziewicz dwukrotnie z polską drużyną siatkówki brał udział w igrzyskach olimpijskich - w Atenach w 2004 roku i Pekinie w 2008 roku. W 2006 roku był powołany jako polski kadrowicz na Ligę Światową, w tym samym roku wraz z kolegami z drużyny zdobył tytuł wicemistrza świata. W rankingu najlepiej serwujących zawodników na  tych mistrzostwach Kadziewicz zajął 2 miejsce, w rankingu najlepiej blokujących zdobył miejsce 7.

W spotkaniu w Olsztynie Kadziewiczowi będzie towarzyszył współautor książki "Kadziu. Siatkówka and Rock'n'Roll" Łukasz Olkowicz. Jak przyznają obaj książka ta "pozwala zajrzeć za kulisy i zrozumieć, dlaczego reprezentacja Polski po trzydziestu latach posuchy zaczęła odnosić sukcesy" ale - nie ma co kryć - głównym jej bohaterem jest Łukasz Kadziewicz, który dorobił się "metki" siatkarza niezwykle zdolnego ale i niezwykle krnąbrnego. Jak przyznają autorzy biografii książka zdradza, jak Kadziewiczowi udawało się  "godzić życie siatkarza i rockendrollowca. Przeczytamy o szalonych imprezach siatkarzy, wodzie sodowej po zdobyciu  srebrnego medalu mistrzostw świata, ale i tytanicznej pracy wykonanej pod okiem Raula Lozano". Ponieważ niektórzy z zawodników Indykpolu AZS Olsztyn są wspomniani w książce Kadziewicza należy się spodziewać na tym spotkaniu wielu "smaczków" i ciekawych dialogów. "To będzie naprawdę wyjątkowa okazja dla kibiców do poznania siatkarskiej kuchni" - podkreśla Tur.  Po prezentacji drużyny i spotkaniu autorskim uczestnicy imprezy będą mogli zrobić sobie zdjęcia z ulubionymi zawodnikami, czy też zdobyć ich autografy, a najodważniejsi będą mogli wziąć udział w zabawach sportowych, które przygotują na ten dzień zawodnicy olsztyńskiej drużyny.  

Wstęp na prezentację drużyny i spotkanie autorskie z Łukaszem Kadziewiczem są bezpłatne. Zapraszamy!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB