Trzecia wyjazdowa porażka Stomilu

2017-08-18 22:49:39(ost. akt: 2017-08-18 23:32:46)
Stomil Olsztyn

Olsztyn - Stomil Olsztyn wygrał z Podbeskidziem Bielsko – Biała 3:1

Stomil Olsztyn Olsztyn - Stomil Olsztyn wygrał z Podbeskidziem Bielsko – Biała 3:1

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

W piątkowy wieczór olsztyński Stomil, zgodnie z zapowiedzią swojego trenera, miał powalczyć o pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo. Niestety, była trzecia porażka...
• Ruch Chorzów — Stomil Olsztyn 3:1 (2:0)
1:0 — Posinković (23), 2:0 — Przybecki (31), 2:1 — Baranowski (84), 3:1 — Słoma (88); żółte kartki: Zawal, Setla, Trojak — Abbott, Zając, Tanczyk; czerwona kartka: Mateusz Zawal (48, za drugą żółtą).
RUCH: Libor Hrdlička - Gracjan Komarnicki, Kacper Czajkowski, Miłosz Trojak, Mateusz Hołownia - Miłosz Przybecki (70 Adam Setla), Mateusz Zawal, Maciej Urbańczyk, Bartosz Nowak (84 Michał Walski), Kamil Słoma - Vilim Posinković.
STOMIL: Michał Leszczyński - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Łukasz Sołowiej, Marcel Ziemann - Piotr Głowacki (69 Tomasz Zając), Wiktor Biedrzycki, Adrian Karankiewicz (58 Paweł Abbott), Grzegorz Lech, Wołodymyr Tanczyk - Artur Siemaszko (82 Tomasz Zahorski).

Mecz w Chorzowie rozegrano bez udziału publiczności - była to kara za zachowanie fanów Niebieskich w ostatniej kolejce Ekstraklasy (podczas zakończonego remisem 2:2 spotkania z Górnikiem Łęczna kibice Ruchu przerwali mecz na 20 minut).
Tomasz Asensky zapowiadał walkę o zwycięstwo, ale znowu skończyło się na zapowiedziach - olsztynianie przegrali pierwszą połowę 0:2, ale tuż po przerwie gospodarze stracili jednego zawodnika, więc wydawało się, że Stomil dostał olbrzymią szansę. Nic z tego, mimo gry w przewadze goście nie zdołali odrobić strat, ba, mogli przegrać jeszcze wyżej, bo w 62. minucie Bartosz Nowak (Ruch) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w poprzeczkę).
Tym samym wyjazdowy bilans Stomilu to trzy mecze i trzy porażki...
• Inne piątkowe mecze: Górnik Łęczna — Stal Mielec 3:4, Chojniczanka Chojnice — Podbeskidzie Bielsko-Biala 4:0, Miedz Legnica — Zagłębie Sosnowiec 4:1.