środa, 22 maja 2019. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Już za tydzień poprawa egzaminu maturalnego. Później druga tura rekrutacji na studia

2017-08-14 14:26:56 (ost. akt: 2017-08-16 09:04:30)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

22 sierpnia osoby, którym nie udało się zdać jednego z egzaminów maturalnych będą miały okazję podejść do testu jeszcze raz. Jeśli uda się go zdać, absolwenci szkół średnich będą mogli wziąć udział w naborze uzupełniającym na studia wyższe.

Zobacz także: Znamy wyniki matur. Na Warmii i Mazurach najgorszy wynik Znamy wyniki matur. Na Warmii i Mazurach najgorszy wynik Do egzaminu maturalnego w maju przystąpiło 258 030 osób. Niestety, ponad 20 procent z nich nie zdało jednego lub więcej egzaminów. Prawie 15 procent ma...
Matura poprawkowa odbędzie się już w najbliższym tygodniu. 22 sierpnia przeprowadzone zostaną egzaminy pisemne, a od 23 do 25 sierpnia ustne.

Kto może podejść do egzaminu poprawkowego? Wyłącznie abiturienci, którym nie udało się zdać tylko jednego egzaminu. Pozostali kolejną okazję do uzyskania świadectwa maturalnego będą mieli w maju przyszłego roku.

Przypomnijmy, że w tym roku jednego egzaminu nie zdało 14,8% maturzystów. 4,6% nie zdało dwóch egzaminów, 1,6% trzech, 0,4% czterech, a 0,1% żadnego, do którego przystąpili.

Wszyscy, którym uda się zdać tak zwaną "poprawkę" będą mogli wziąć udział w naborze uzupełniającym na studia wyższe. Ten rozpoczyna się we wrześniu. Na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wnioski o przyjęcie na studia można składać od 7 września.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB