Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Przenieś się w świat bajek

2017-08-10 08:00:00 (ost. akt: 2017-08-04 12:38:16)

Autor zdjęcia: Materiały reklamowe zleceniodawcy

Prawie każdy dorosły czytając najpiękniejsze bajki w dzieciństwie marzył o tym, by podróżować piękną karetą jak Kopciuszek, czy unosić się w powietrzu latającym dywanem. Dzięki wystawie, którą w sierpniu będzie udostępniona w Galerii Warmińskiej każdy będzie mógł spełnić te marzenia. Obecność dzieci - obowiązkowa!

Od 5 sierpnia do końca tego miesiąca w pasażu Galerii Warmińskiej będzie udostępniona wyjątkowa wystawa - "Bajkowe Środki Podróży", która zarówno dorosłych, jak i dzieci przeniesie w świat najpiękniejszych bajek. "Wystawa ta będzie przedstawiała niezwykłe pojazdy, którymi przemieszczali się podczas swoich przygód bohaterowie klasycznych bajek dla dzieci" - zapowiada Michał Tur, dyrektor Galerii Warmińskiej.

Wśród tych niezwykłych pojazdów znajdzie się wyczarowana przez dobrą wróżkę kareta, którą na bal do zamku księcia podróżował Kopciuszek. Jak na tę bajkę przystało bogato zdobioną karetę będzie ciągnął piękny koń, którego uprząż lśni klejnotami.

Ci, którzy wolą nieco bardziej niekonwencjonalne środki podróży będą mogli usiąść na latającym dywanie, którym posługiwali się bohaterowie "Baśni 1001" nocy. Dywan będzie leżał na pustynnych skałach, a ci, którym zabraknie odwagi by na niego usiąść będą mogli zrobić sobie zdjęcie na odpoczywającym opodal wielbłądzie.
Wielbiciele "Calineczki" na wystawie w Galerii Warmińskiej będą mogli wsiąść na łódkę z liścia i podróżować w towarzystwie ogromnej żaby, ślimaka i ryby, a miłośnicy niezwykłych przygód "Alicji w Krainie Czarów" będą mogli spenetrować króliczą norę oraz poprzeglądać się w krzywych zwierciadłach.

Zapewne tylko najodważniejsi zdecydują się na wejście do wnętrza ogromnego wieloryba, w którym podróżował Pinokio, a mało kto dotrzyma kroku siedmiomilowym butom, które także znajdą się na wystawie. "Za to na pewno wszyscy najmłodsi z radością poślizgają się na zjeżdżalni w kształcie magicznej fasoli" - zachęca dyrektor Tur.

Buszowanie wśród bajkowych pojazdów będzie bezpłatne i dostępne w czasie godzin otwarcia Galerii Warmińskiej. Rodzicie i opiekunowie sami winni zapewnić dzieciom opiekę podczas zabawy na magicznych pojazdach.
Serdecznie zapraszamy na interaktywną wystawę, która zagości w dniach 5-31/08/2017.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB