Czwartek, 9 kwietnia 2020. Imieniny Mai, Marcelego, Wadima

Spełniłam marzenie z dzieciństwa

2017-05-31 09:17:37 (ost. akt: 2017-05-31 09:18:18)

Jeśli ktoś twierdzi, że taniec to tylko przyjemne zajęcie dodatkowe, to się myli. Tańca można i trzeba uczyć się również w szkole! Są nawet od tego specjalnie przygotowani nauczyciele. Taki instruktor także może zostać superbelfrem. Trwa nasz plebiscyt!

Joanna Kolk nauczycielka tańca działdowskiej podstawówki nr 3 i gimnazjum nr 2 robi wszystko, aby roztańczyć działdowskich uczniów. Teraz to uwielbiają, choć początki były ciężkie.

— Najtrudniej było przekonać chłopców. Zwłaszcza tych w wieku gimnazjalnym. Dorastanie to ciężki orzech do zgryzienia dla nauczyciela, który chce uczyć np. tańca w parach. Dzieciaki się wstydzą. Musiałam nieźle się nagimnastykować, żeby ich otworzyć. Bardzo pomogły programy typu „Mam talent”. Teraz już szkolne tańce nie są już dla nikogo problemem — opowiada.
Po godzinach spędzonych w szkołach, pani Joanna robi wszystko, żeby roztańczyć całe miasto. — Uczę w normalnych publicznych szkołach, a gdy tam moje obowiązki się kończą, uczę w swojej szkole tańca. Na dodatek organizuję taneczny festiwal Show The Flow, za nami już 4-ta edycja — opowiada pani Joanna. Festiwal na stałe wpisał się w krajobraz miasta. Odbywa się zawsze w pierwszej połowie maja. Zapraszane są czołowe postacie polskiej sceny tanecznej jak np. finaliści You Can Dance. Występują w roli gwiazd, jak i w roli jurorów. A mają kogo oceniać, bo wystąpić może każdy. W tym roku na imprezie pojawiło się czterystu tancerzy! — Bardzo nam zależy, żeby dotrzeć do jak największej liczby osób. Nie trzeba przechodzić castingów, nie trzeba być zrzeszonym. Bardzo mi zależy, żeby każdy, nawet początkujący amator miał szansę się pokazać, zostać docenionym i połknąć bakcyla – mówi z przejęciem. Festiwal dla tej aktywnej nauczycielki to spełnienie marzeń z dzieciństwa
— Dorastałam w Działdowie w czasach, gdy nie było to zbyt roztańczone miasto. Tańczę od przedszkolaka, ale pod okiem profesjonalnego instruktora dopiero od gimnazjum. Musiałam włożyć mnóstwo pracy i zaangażowania by rozruszać mieszkańców. Często pracuję od rana do nocy po siedem dni w tygodniu, jednak patrząc na sukces festiwalu utwierdzam się w przekonaniu, że warto! Działdowo chce tańczyć!

Plebiscyt SuperBelfer 2017 potrwa do 16 czerwca i jest prowadzony we wszystkich powiatach w regionie. Mogą brać w nim udział czynni zawodowo nauczyciele z województwa warmińsko-mazurskiego zgłoszeni przez czytelników „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” oraz tygodników lokalnych Grupy WM.

Tytuł SuperBelfra 2017 w danym powiecie w kategorii szkoła podstawowa oraz szkoła ponadpodstawowa otrzyma nauczyciel, który uzyska największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Tytuły SuperBelfra 2017 „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” otrzymają nauczyciele szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, którzy uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów.

Zwycięzcy na szczeblu powiatowym zostaną zaprezentowani w tygodnikach lokalnych Grupy WM. Zwycięzcy na szczeblu regionalnym zostaną przedstawieni w „Gazety Olsztyńskiej” i „Dzienniku Elbląskim”. Kandydatury można zgłaszać do 15 czerwca do godz. 12. Szczegóły na naszych serwisach powiatowych i na gazetaolsztynska.pl.

ap


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB