Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Mężczyzna wypadł z jachtu. Policjanci poszukują świadków zdarzenia

2017-05-28 17:44:38 (ost. akt: 2017-05-28 17:49:48)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

W minioną niedzielę na jeziorze Roś mężczyzna wypadł z łodzi żaglowej. Policjanci, strażacy oraz ratownicy MOPR natychmiast podjęli działania, by go odszukać. Czynności poszukiwawcze wciąż są prowadzone, ale mężczyzny wciąż nie odnaleziono.

Zobacz także: 48-latek wypadł z jachtu do wody. Trwa akcja poszukiwawcza 48-latek wypadł z jachtu do wody. Trwa akcja poszukiwawcza 48-letni mieszkaniec gminy Biała Piska wypadł z jachtu do wody. Do zdarzenia doszło wczoraj (21 maja) około godz. 15.00 na jeziorze Roś.
Policjanci apelują do osób, które były świadkami tego zdarzenia o pomoc w ustaleniu dokładniejszego miejsca, gdzie doszło do tego zdarzenia.

Przypomnijmy, że w niedzielę (21 maja 2017) roku po godz. 15.00 na jeziorze Roś z łodzi żaglowej wypadł mężczyzna. Natychmiast podjęte zostały działania przez służby ratunkowe. Policyjni wodniacy przez wiele godzin przeszukiwali akwen, a pozostali funkcjonariusze przeczesywali nabrzeże pod kątem odnalezienia tego człowieka. W akcji brali udział także strażacy z PSP w Piszu oraz ratownicy MOPR ze stanicy w Łupkach.

Działania poszukiwawcze prowadzone są od niedzieli. Od świtu do zmierzchu każdego dnia jezioro sprawdzają policyjni wodniacy wraz ze strażakami. Zaangażowana została także specjalistyczna grupa płetwonurków z PSP w Giżycku, która już kilkukrotnie analizowała a dno jeziora Roś przy użyciu sonarów. Pomimo prowadzonych poszukiwań mężczyzna ten nie został odnaleziony.

Policjanci zwracają się z prośbą do osób, które widziały to zdarzenie o pomoc w sprecyzowaniu dokładnego miejsca, w którym mężczyzna wypadł z łodzi.

Świadków prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Piszu, tel. 87 42 54 200 lub 997.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rob #2255120 | 81.15.*.* 29 maj 2017 13:45

    Sam wypłynie z czasem 20 lat temu kumpel też wypadł z motorówki na jeziorze Roś .Był sierpień też go szukano ,znaleziono go w trzcinach w pażdzierniku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)