Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Kolejna taka tragedia w regionie: 4-letni chłopiec utonął w oczku wodnym

2017-05-27 19:06:16 (ost. akt: 2017-05-29 13:55:19)

Autor zdjęcia: policja

Czteroletni chłopiec utonął w przydomowym stawie. To kolejna taka tragedia w naszym regionie w ciągu ostatnich dwóch dni. W czwartek w Jedwabnie w stawie utopił się dwulatek.

O tragedii policjanci zostali poinformowani w sobotę około godz. 15. - W miejscowości Ignalin do oczka wodnego wpadło 4-letnie dziecko - informuje Monika Klepacka z KPP w Lidzbarku Warmińskim.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali tam zespół pogotowia, który reanimował dziecko. Niestety, nie udało się uratować mu życia.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 4-letni chłopiec, który był pod opieką mamy, wykorzystał jej chwilową nieuwagę przy usypianiu młodszego dziecka i wybiegł z domu na podwórko. Po chwili chłopca znajdującego się w przydomowym oczku wodnym zauważył ojciec, który w tym czasie kosił trawę. Mężczyzna podjął reanimację chłopca i wezwał służby ratunkowe. Mimo natychmiastowej pomocy, obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon dziecka.

Rodzice byli trzeźwi. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

To kolejna taka tragedia w naszym regionie. W czwartek wieczorem w Jedwabnie w stawie utonął 2-letni chłopczyk >>> Tragedia w Jedwabnie. W stawie utonął 2-letni chłopczyk
Policjanci apelują!
Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że więcej wolnego czasu spędzamy na działkach i w pobliżu zbiorników wodnych. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność rodziców. Jak pokazują ostatnie tragiczne zdarzenia wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia. Należy pamiętać, że to na rodzicach ciąży szczególny obowiązek sprawowania opieki nad pociechami.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także