Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Lubiany, choć wymagający nauczyciel z Bartoszyc. Kto zostanie SuperBelfrem 2017?

2017-05-18 09:13:57 (ost. akt: 2017-05-18 09:16:34)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Obiektywny i rzetelny. Jest fachowcem, a absolwenci mile go wspominają – tak o Jarosławie Petreckim z Zespołu Szkół nr 1 w Bartoszycach mówią uczniowie. Od nas pan Jarosław dowiedział się, że jest kandydatem do tytułu SuperBelfer 2017.

Wiadomość o tym, że został zgłoszony do plebiscytu „SuperBelfer 2017” i o tym, że prowadzi w rankingu pow. bartoszyckiego, Jarosław Petrecki przyjął z ogromnym zaskoczeniem. — To chyba jakiś żart! Na pewno dzwoni pan z redakcji? — dopytywał, gdy umawialiśmy się na rozmowę.

Musieliśmy przeczytać mu uzasadnienie jego kandydatury, jakie do nas dotarło: „Pan Jarek oprócz tego, iż jest fachowcem w swoim działaniu, to zawsze jest obiektywny i rzetelny. (...) Jego uczniowie, już dorośli i studenci, często go odwiedzają i mile wspominają. Jest dobry w tym, co robi, a dodatkowo jest odpowiedzialny za poczet sztandarowy w szkole oraz organizuje ponad 10 lat turniej ruchu drogowego przy udziale policji” — napisała do naszej redakcji osoba, która zgłosiła Jarosława Petreckiego do plebiscytu.
— Jest w tym zgłoszeniu trochę prawdy. Rzeczywiście odwiedzają mnie czasem studenci. Myślę, że dlatego, że jestem nauczycielem wymagającym i trochę moich uczniów cisnę i się czepiam. Taką postawę uczniowie doceniają zwykle po latach — śmieje się pan Jarosław.

Po ogólniaku poszedł do studium nauczycielskiego w Bartoszycach. Nauczycielem jest od 1993 roku. — Pracować zacząłem po ukończeniu studium. Potem skończyłem studia pedagogiczne. Początkowo byłem nauczycielem zajęć praktyczno-technicznych. Później zacząłem uczyć także informatyki i przedmiotu o nazwie edukacja dla bezpieczeństwa. Wciąż pracuję w tym samym miejscu. Tylko nazwy szkół się zmieniały wraz z kolejnymi reformami — opowiada.
Uczy zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 w Bartoszycach. Ma to szczęście, że wykonuje zawód, który lubi. — Można go nazwać moją pasją. Także dlatego, że wciąż czegoś nowego się uczę. Proszę sobie zdać sprawę z tego, że od 7 roku życia wciąż jestem w szkole — dodaje.
Jarosław Perecki udział w plebiscycie traktuje oczywiście jako zabawę, a nie ocenę jego kwalifikacji i umiejętności.

Plebiscyt SuperBelfer 2017 potrwa do 16 czerwca i jest prowadzony we wszystkich powiatach w regionie. W plebiscycie mogą brać udział czynni zawodowo nauczyciele pracujący na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zgłoszeni przez czytelników „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” oraz tygodników lokalnych Grupy WM.
Tytuł SuperBelfra 2017 w danym powiecie w kategorii szkoła podstawowa oraz szkoła ponadpodstawowa otrzyma nauczyciel, który uzyska największą liczbę głosów. Tytuły SuperBelfra 2017 „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” otrzymają nauczyciele szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, którzy uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów.

Jak zgłosić kandydata do tytułu SuperBelfer 2017? Wystarczy wysłać e-maila (zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko nauczyciela, specjalizację oraz nazwę szkoły i miejscowość w której się mieści, mile widziane krótkie uzasadnienie oraz zdjęcie) na adres e-mailowy stosowny do miejsca zamieszkania (powiatu), np. mragowo@gazetaolsztynska.pl czy bartoszyce@gazetaolsztynska.pl. Adres dla Olsztyna i powiatu olsztyńskiego to: ro@gazetaolsztynska.pl. Kandydatury można zgłaszać do 15 czerwca do godz. 12.

Zwycięzcy na szczeblu powiatowym zostaną zaprezentowani w tygodnikach lokalnych Grupy WM. Zwycięzcy na szczeblu regionalnym zostaną przedstawieni w „Gazety Olsztyńskiej” i „Dzienniku Elbląskim”.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rav #2248202 | 37.47.*.* 19 maj 2017 05:55

  Gratulacje! Bardzo miło wspominam pana Petreckiego. Prowadził z nami koło modelarskie po lekcjach, czasami nawet do późnych godzin. Wymagający ale sprawiedliwy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. student #2248106 | 88.220.*.* 18 maj 2017 22:50

  Najbardziej to ganiał za fajki jeban...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. uczeń #2247799 | 82.177.*.* 18 maj 2017 13:47

  Jak ktoś przeszkadzał na lekcji, rzucał w niego kluczami lub kredą. Teraz to by nie przeszło

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Uczeń2 #2247641 | 89.71.*.* 18 maj 2017 10:08

  Lekcja, temat, numer lekcji, data - pismem technicznym... :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Uczeń #2247631 | 88.220.*.* 18 maj 2017 09:48

  Najlepszy nauczyciel! Pozdrawiam były uczeń;)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz