Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Pan Marcin jest super i już!

2017-05-04 09:00:50 (ost. akt: 2017-05-04 11:28:15)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Jakie cechy powinien mieć supernauczyciel? Na pewno powinien być wyjątkowy, tylko co to znaczy "wyjątkowy"? Surowy czy łagodny, karcący czy traktujący ucznia po przyjacielsku? A może ważne są inne cechy?

Nauczycieli najlepiej znają uczniowie. No i ich rodzice. — Moim zdaniem dobry nauczyciel to taki, który przede wszystkim wzbudza szacunek wśród uczniów — mówi mama dziewięcioletniej Wiktorii, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie. — Nie tak dawno sama siedziałam w tych ławkach. Moja klasa nie należała do grzecznych, ciężko było nas okiełznać, a jednak pamiętam nauczycieli, którym przychodziło to bez problemu. Byli wymagający, ale zależało im, abyśmy wyszli na ludzi. Wspominamy ich z sentymentem do tej pory.

W naszym plebiscycie można głosować w dwóch kateforiach. W pierwszej czytelnicy wskazują kandydatów na SuperBelfra szkół podstawowych, w drugiej najlepszego nauczyciela szkół ponadpodstawowych. Jednym z pierwszych zgłoszonych nauczycieli był Marcin Szczygieł, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Węgorzewie. Dlaczego to właśnie on powinien zostać Super Belfrem 2017? Uczniowie pana Marcina odpowiadają tak:
— Pan Marcin jest super i to dlatego powinien wygrać — tłumaczy Kuba. — Lekcje z nim zawsze są fajne, wesołe i wszyscy idą na nie z chęcią.
— Potrafi z nami rozmawiać — dodaje Nadia. — Jest zawsze uśmiechnięty i miły. Nie da się go nie lubić!
Sympatia, jaką uczniowie darzą swojego nauczyciela, odzwierciedla jego aktualne miejsce w rankingu. Nietrudno się domyślić, że to właśnie on zajmuje obecnie pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. Co na to lider głosowania?
— Absolutnie nie spodziewałem się zgłoszenia mojej kandydatury w konkursie SuperBelfer 2017 — zapewnia skromnie, choć zapewne i nieco przekornie, Marcin Szczygieł. — Jestem bardzo mile zaskoczony. Dziękuję bardzo za poparcie i pozdrawiam wszystkich moich uczniów!

Monika Kacprzak
m.kacprzak@gazetaolsztynska.pl

Jak zgłosić kandydata do tytułu Super Belfer 2017? Wystarczy wysłać e-mail (zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko nauczyciela, specjalizację oraz nazwę szkoły i miejscowość w której się mieści, mile widziane krótkie uzasadnienie oraz zdjęcie) na adres e-mail stosownie do miejsca zamieszkania (powiatu), np. mragowo@gazetaolsztynska.pl czy nidzica.wm.pl. Adres dla Olsztyna i powiatu olsztyńskiego to: ro@gazetaolsztynska.pl. Kandydatury można zgłaszać do 15 czerwca 2017 do godz. 12.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także