Wtorek, 27 czerwca 2017. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Choroba zwana Facebook

2017-05-03 08:53:29 (ost. akt: 2017-05-03 09:19:41)

Autor zdjęcia: Aneta Olędzka

Co tak naprawdę jest "chorobą"...grypa czy Facebook? Co kieruje ludzi do własnowolnego wplątywania się w sieci wyłudzaczy danych? Czy "lubię to" jest celem nadrzędnym,a "dzień bez facebook-a jest dniem straconym"? Czy to naprawdę tak cudowny wynalazek?

Osobiście go nie lubię.
Facebook ma kilka zalet,ale (moim zdaniem) więcej wad.
Większość ludzi jest nim zafascynowanych.Działa jak magia i przyciąga tłumy.
Dla niektórych "dzień bez facebook-a,to dzień stracony".
Chyba nigdy nie zrozumiem dlaczego!

Z pewnością jest świetnym komunikatorem.Daje możliwość rozmów ze znajomymi z najodleglejszych zakątków świata i to za darmo.
Szlachetnym gestem i wspaniałym pomysłem jest pomoc osobom chorym.
Do tego...tutaj można znaleźć chyba wszystkich,nawet znajomych których nie widzieliśmy ogromny szmat czasu.
I chyba na tym kończą się zalety,które spostrzegam w tym genialnym wynalazku.

Rzadko tam zaglądam,gdyż obrazy ludzkiego sposobu bycia i toku rozumowania, które tam zauważam nie mieszczą się w mojej głowie.
Ludzie dokumentują,opisują i pokazują wszystko.Efekt wizyty u fryzjera,nowe paznokcie,nowebuty, ciuchy,dzieci, samochody, domy, zwierzęta, obiady, wycieczki...po prostu wszystko.

Przy tym posuwają się coraz dalej i głębiej. Szkoda,że nie piszą o kłopotach w toalecie!

Za to portal czuwa,by jak najbardziej zaplątać człowieka w swoją sieć wyłudzeń danych,a dzieje się to na milion sposobów.
"Kliknij tu...,otwórz to...,udostępnij tu...,dodaj tam...,potwierdź telefon,imię,nazwisko,kolor...i numer buta..."
Tysiące ikonek,funkcji i aplikacji,które otworzą się pod warunkiem,kiedy wpiszemy swój adres meilowy, na który zacznie wchodzić całe "stado" spamów. A najbardziej zastanawiające jest klepanie "lubię to".Jakby to miało większy sens.

Owszem,zgodzę się,że w przypadku osób chorych lub bardzo potrzebujących ma to rację bytu,ale w przypadku tego,co ktoś ugotował na obiad...?A co to kogo obchodzi?

Dochodzi do tego ściganie się w rankingach,udostępnieniach,ilości like-ów,czy znajomych,których nigdy nie poznali. Nawet pojawia się obrażanie za brak "lubię to" lub za wyrzucenie ze znajomych. I meldowanie się w każdym miejscu,gdzie człowiek się pojawi-choćby to była izba wytrzeźwień.

Czy ludzie już zupełnie zatracili poczucie własnej prywatności?
Dlaczego potrzeba pokazania własnego chomika całemu światu jest tak silna? Nigdy nie zrozumiem tego "fenomenu",a tym bardziej ludzi,którzy go tworzą. Świat oszalał i coraz częściej zastanawia mnie fakt,co jest "chorobą"...Facebook czy grypa!!!???

W moim pojęciu chorują całe pokolenia Facebook-owe.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gosia #2255215 | 83.6.*.* 29 maj 2017 15:39

  Wielką wadą Facebooka jest narastająca ilość reklam, fuj... trzeba z tym jakoś walczyć ale czy da radę..?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Byłam #2242466 | 89.228.*.* 11 maj 2017 10:46

   dzisiaj w Przychodni w szpitalu dziecięcym każde dziecko nawet malutkie w wózku siedzi z komórką i ogląda bajki-matka z nim nie rozmawia ,bo sama do bólu zajęta jest swoją komórką facebokiem robi dumna zdjęcia swojemu dziecku jakie to ono mądre bo już komórę trzyma w ręku.to jest chore.Ale niedaleko mnie siedział chłopiec i CZYTAŁ książkę/szok/pytam go czy ciekawa?Powiedział,że bardzo i wrócił do lektury i ten młodzieniec może miał16lat wrócił mi wiarę ,że może są jeszcze rodzice,którzy potrafią nauczyć swoje dzieci innego postrzegania świata jak przez internet.Gratuluję rodzicom i temu młodemu człowiekowi otwartości na inny niż mulimedialny świe=at

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Bogdan Rumak g #2236759 | 3 maj 2017 18:34

    Ktoś tu ma frustracje, więc pozwolę sobie przytoczyć hasło z chińczyka (taka gra planszowa, ktoś jeszcze pamięta?): "człowieku nie irytuj się" ☺ Wiele z przytoczonych przykładów jest wprost łamaniem regulaminu i zasad Facebooka, więc wypadałoby go przeczytać z uwagą - jeśli komuś się nie podoba niech założy swój profil w innym serwisie np. Google Plus. Jeśli już przecztałe/aś regulamin to wiesz jak się zachowywać i jak reagować na zachowanie łamiące jego zasady (dlaczego masz to zrobić, hm przeczytaj regulamin z którym się zgadzasz zakładając profil). Zalety facebooka dla użytkowników są znaczne, to prawda że trzeba korzystać świadomie i nie klikać na wszystko.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)