środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Głosujcie na strażaków!

2017-04-21 21:00:00 (ost. akt: 2017-04-24 20:35:41)

Autor zdjęcia: OSP Janowiec Kościelny

To ostatnie dni na głosowanie w plebiscycie na „Najpopularniejszą OSP”. Plebiscyt kończymy w poniedziałek 24 kwietnia.

Dzięki państwa głosom ochotnicy mogą się poczuć docenieni. — Promocja ochotniczej straży pożarnej jest bardzo ważna — przekonuje Grzegorz Matczyński, dyrektor wykonawczy Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych OSP. — W wielu miejscowościach mamy problem, żeby znaleźć chętnych do działalności społecznej. Kiedyś starsi przyprowadzali młodych, a dziś już tak, niestety, nie jest.

I dodaje: — Przedstawiając straż chcemy podkreślić, że to również działalność kulturalna i społeczna, a nie tylko wyjazdy na akcje, bo strażacy pomagają w organizacji różnych akcji.
Głosowanie na najpopularniejszą jednostkę OSP zakończymy już w poniedziałek 24,04.2017 o godz. 23.59. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w powiatach naszego regionu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach, które powalczą w dwóch kategoriach: tych, które są w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i tych, które w nim nie są.

Niezależne od wyników plebiscytu swoje wyróżnienia w postaci nowego sprzętu przyzna również kapituła. — Sprzęt dostaną trzy jednostki, a jedynym kryterium branym pod uwagę będzie liczba interwencji realizowanych przez konkretną jednostkę. — wyjaśnia Grzegorz Matczyński.
Rozstrzygnięcie plebiscytu odbędzie się 14 maja podczas festynu strażackiego na pl. Solidarności w Olsztynie.

Regulamin: kliknij tutaj

pj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także