Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Szkolnictwo w regionie z dofinansowaniem na ponad 2 mln zł

2017-04-21 08:00:00 (ost. akt: 2017-04-20 15:30:14)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Ponad 2,3 mln zł ma kosztować dostosowanie szkolnictwa zawodowego w czterech powiatach Warmii i Mazur do potrzeb lokalnych rynków pracy. Dofinansowania otrzymają szkoły w powiatach: ostródzkim, braniewskim, nowomiejskim i działdowskim.

Dyrektorzy szkół zawodowych oraz przedstawiciele samorządów z czterech powiatów podpisali w Olsztynie umowy na dofinansowanie kształcenia zawodowego. Ma ono odpowiadać zapotrzebowaniu lokalnych przedsiębiorców. Dzięki unijnemu wsparciu w szkołach w regionie rozpocznie się więc kształcenie do nowych zawodów: technika żeglugi śródlądowej oraz specjalisty w branży meblarskiej.

Obok produkcji zdrowej ekologicznej żywności meblarstwo i ekonomika wody są inteligentnymi specjalizacjami regionu - czyli naszym potencjałem gospodarczym.

Dofinansowanie z Unii wynosi 90 proc., resztę kwoty pokryją samorządy powiatowe. 388 tys. zł. otrzymał Zespół Szkół Zawodowych w Ostródzie. Powstanie tam nowy kierunek: technik żeglugi śródlądowej. 784 tys. zł Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku w powiecie nowomiejskim (na kształcenie w dwóch kierunkach: technika informatyka i operatora obrabiarek skrawających). 388 tys. zł unijnego wsparcia otrzymał także Zespół Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie w powiecie działdowskim na podobne specjalności jak w Kurzetniku. Z kolei

Powiat braniewski postawił na kształcenie w zawodach technika informatyka i spedytora.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jakie kierunki??? Pilarz , kierowca limuzyn i #2226991 | 193.46.*.* 21 kwi 2017 08:42

    jakie kierunki??? Pilarz , kierowca limuzyn i kamieniarz pomnikowy??

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)