Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Pierwsze zgłoszenia do tytułu SuperBelfer 2017. Rozmowa z Marcinem Deją

2017-04-20 09:31:48 (ost. akt: 2017-04-20 12:43:59)

Autor zdjęcia: Stanisław Ulatowski

Nasz plebiscyt SuperBelfer 2017 potrwa do 16 czerwca 2017 r. i zostanie przeprowadzony we wszystkich powiatach w regionie. W plebiscycie mogą brać udział czynni zawodowo nauczyciele pracujący na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zgłoszeni przez czytelników "Gazety Olsztyńskiej", "Dziennika Elbląskiego" oraz tygodników lokalnych Grupy WM.

Tytuł SuperBelfra 2017 w danym powiecie w kategorii szkoła podstawowa oraz szkoła ponadpodstawowa otrzyma nauczyciel, który uzyska największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Tytuły SuperBelfra 2017 "Gazety Olsztyńskiej" i "Dziennika Elbląskiego" otrzymają nauczyciele szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, którzy uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów.

***

W tym roku Marcin Deja, rodowity nowomieszczanin, obchodzi swój nauczycielski jubileusz, bowiem pedagogiczną drogę rozpoczął 15 lat temu. Jest też pierwszym kandydatem w naszym plebiscycie „SuperBelfer 2017”.

Marcin Konrad Deja to nauczyciel wiedzy o społeczeństwie w Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
— W plebiscycie SuperBelfer zdecydowałem się wziąć udział za namową najbliższych przyjaciół. Zachęcali, zachęcali i mówili, że w tym konkursie powinienem wziąć udział, bo to będzie na pewno dla mnie nowa przygoda — opowiada

Marcin Deja jest człowiekiem młodym i jak mówią jego podopieczni, potrafi z każdym znaleźć wspólny język
— Staram się moim uczniom przekazać nie tylko „wiedzę tablicową”, ale próbuję angażować młodzież w działania ściśle związane z nauczanym przedmiotem — opowiada Marcin Deja. — Doprowadziłem do podpisania umowy patronackiej z wydziałem prawa i administracji olsztyńskiego uniwersytetu, dzięki czemu uczniowie mają szansę poznać pracę sądów „od kuchni” oraz brać udział w szeregu ciekawych wykładów. Odwiedzamy urzędy administracji publicznej i inne placówki samorządowe.

Kandydat do tytułu SuperBelfra od wielu lat angażuje się w działalność społeczną. Zasiada już od trzech kadencji w radzie Nowego Miasta Lub. i jest przewodniczącym tego gremium. Twierdzi, że działalność w samorządzie lokalnym jest w pewien sposób powiązana z zawodem, który wykonuje.
— Przekonałem się już dawno, że praca w radzie wzbogaca warsztat nauczyciela — dodaje pan Marcin.

Pomimo wielu obowiązków nauczyciel znajduje czas na aktywny wypoczynek. Wolne dni spędza pod żaglami z patentem żeglarskim w kieszeni, jest także fanem górskich wędrówek, jeździ na rowerze i rolkach. Sporo czasu spędza z synem Kajetanem. Nie kryje, że odpoczywa za kierownicą samochodu.
— Nigdy nie startowałem w żadnym plebiscycie, a udział w głosowaniu na SuperBelfra traktuję jako zabawę i nową przygodę — mówi Marcin Deja.

***

Jak zgłosić kandydata do tytułu SuperBelfer 2017? Wystarczy wysłać e-mail (zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko nauczyciela, specjalizację oraz nazwę szkoły i miejscowość w której się mieści, mile widziane krótkie uzasadnienie oraz zdjęcie) na adres e-mail stosownie do miejsca zamieszkania (powiatu), np. mragowo@gazetaolsztynska.pl. Adres dla Olsztyna i powiatu olsztyńskiego to: ro@gazetaolsztynska.pl. Kandydatury można zgłaszać do 15 czerwca 2017 do godz. 12.

Zwycięzcy na szczeblu powiatowym zostaną zaprezentowani w tygodnikach lokalnych Grupy WM. Zwycięzcy na szczeblu regionalnym zostaną przedstawieni w „Gazecie Olsztyńskiej” i "Dzienniku Elbląskim".
Głosowanie rozpocznie się po pierwszym zgłoszeniu i potrwa do 16 czerwca 2017 r. do godz. 23.59.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także