Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

"Tak czy nie dla władzy”. Trzy pytania do starosty Jarosława Matłacha

2017-04-20 08:42:47 (ost. akt: 2017-04-20 08:58:03)

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Gazecie Olsztyńskiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z Jarosławem Matłachem, starostą szczycieńskim.

— Starostwo sprzedaje za 700 tys. zł budynek, w którym mieścił się Powiatowy Urząd Pracy. Aż tak krucho z powiatowymi finansami?
— Spokojnie, nasze zadłużenie wynosi tylko 4 proc. Obecnie PUP mieści się nowym budynku, stary obiekt jest nam już niepotrzebny. Stoi pusty, dlatego wystawiliśmy go na przetarg. W planach mamy rozbudowę szpitala. Jesteśmy na etapie kończenia dokumentacji i pozwolenia na budowę.
Jeszcze w tym roku chcemy rozpocząć budowę nowego skrzydła szpitala. I pieniądze bardzo nam się przydadzą, bo koszt całej inwestycji to ok. 18-20 mln zł, z tym że liczymy, że uda nam się uzyskać 5 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Już złożyliśmy wniosek o dotację.

— Dlaczego rozbudowujecie szpital?
— Bo jest taka potrzeba. Do nowego skrzydła chcemy przenieść oddział wewnętrzny i dziecięcy, a w starej części będzie się mieścił zakład opiekuńczo-leczniczy dla przewlekle chorych. Brakuje tego rodzaju usług, a starszych osób przybywa. Ponadto jest ciasno w naszym szpitalu, to obiekt z 1910 roku.

 — Samorządy z okolic Szczytna wiązały spore nadzieje z otwarciem portu w Szymanach. Czy widać to ożywienie w związku z uruchomieniem lotniska?
 — Na pewno tak i nie chodzi tylko o korporacje taksówkarskie. Już powstał jeden hotel w Nartach, a budowa drugiego nad jeziorem Wałpusz ma ruszyć niebawem.

am

Oceniaj władzę przez cały rok. Uważasz, że radny, wójt czy burmistrz pracuje dla dobra ogółu? Stawiaj "TAK". Nie realizują swoich obietnic wyborczych? Stawiaj "NIE".

>>> Tak czy nie dla władzy. Rankingi oraz zasady głosowania - KLIKNIJ!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Hania #2226272 | 89.231.*.* 20 kwi 2017 09:18

  Ciekawe jak się czują pielęgniarki i pracownicy obsługi czytając poniższy komentarz?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. dr #2226260 | 46.169.*.* 20 kwi 2017 09:04

   Panie Starosto, Szczytno pod rządami Pana i szanownej Pani Burmistrz to dno i dwa metry mułu. Proszę wyjść z biura i przejść się po mieście, a może nawet posłuchać zwyczajnych ludzi a nie klaki. O następnych utopionych pieniądzach ulokowanych w budowę szpitala nie mówię - tam najpierw trzeba wymienić 90% kadry a dopiero go rozbudowywać. Ale coż prezentuje Pan urzędowy optymizm, tylko ciekawe co Pan myśli jak patrzy Pan w lustro przy goleniu. Pozdrawiam.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz