Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Tak jest u nas: co dom, to strażak

2017-04-19 12:00:00 (ost. akt: 2017-04-24 20:37:08)
OSP z Kruklanek

OSP z Kruklanek

Autor zdjęcia: archiwum OSP

24 kwietnie kończymy głosowanie na najpopularniejszą OSP.

OSP w Lipicy (powiat bartoszycki) za rok kończy 50 lat. Będzie gdzie świętować, wieś może się pochwalić nową wyremontowaną świetlicą, gdzie w asyście lipickich strażaków odbyła się już niejedna impreza. - Jesteśmy małą miejscowością, można powiedzieć, że co dom to strażak. Sprawy strażackie i sprawy wiejskie to u nas jedno i to samo. WspóDzień Kobiet, Andrzejki, Sylwester- Nie ma nic o nas bez nas - śmieje się prezes lipickiego OSP Andrzej Sinkiewicz. W tym momencie jednostka czeka na nowe auto.

Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną zakończymy 24 kwietnia o godz. 23.59. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w powiatach naszego regionu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach, które powalczą w dwóch kategoriach: tych, które są w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i tych, które się w nim nie znajdują. Koszt jednego sms-a wynosi 1,23 zł brutto.

Niezależne od wyników plebiscytu swoje wyróżnienia przyzna również kapituła. Jedynym kryterium branym pod uwagę będzie liczba interwencji realizowanych przez daną jednostkę ochotników. Rozstrzygnięcie plebiscytu odbędzie się 14 maja podczas festynu strażackiego na placu Solidarności w Olsztynie. Zwycięskie OSP zostaną nagrodzone nowym sprzętem.

Agnieszka Porowska
a.porowska@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także