Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Trzy pytania do wójta Grunwaldu Henryka Kacprzyka

2017-04-15 10:40:00 (ost. akt: 2017-04-19 09:25:36)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Rozmawiamy o walecznym Grunwaldzie, reformie edukacji i segregacji odpadów.

— Uczy pan najmłodszych segregacji odpadów. Przez internet?
— Muszę się pochwalić, bo 94 procent naszych mieszkańców ma podpisane umowy na segregację śmieci… Jednak jak to wygląda w praktyce? Różnie z tym bywa, więc postanowiliśmy, że dzieci będą uczyć rodziców. Ale jak wyszkolić dzieci? Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego "Czyste Środowisko" wpadło na pomysł, że można to robić w sieci. Na stronie naszej gminy uruchomiliśmy grę edukacyjną, który uczy segergacji. Mam nadzieję, że poskutkuje.

— Wyręcza pan trochę nauczycieli, którzy uczą porządku… Reforma edukacji spędza im sen z powiek?
— Na szczęście u nas zmian kadrowych nie będzie. Nauczyciele nie muszą się bać i całe szczęście. Zresztą niektórzy nauczyciele odchodzą na emeryturę, więc wszystko się wyrówna. Młodzież nasza nie żyje jednak samą szkołą. Gmina oferuje dużo zajęć sportowych, wiele zawodów, konkursów. Mamy też wiele drużyn sportowych. Muszę przyznać, że nasi młodzi piłkarze świetnie grają, są waleczni zawsze na boisku.

— Waleczny Grunwald to już tradycja. To zobowiązuje?
— Oczywiście! Na razie polskiej reprezentacji w piłce nożnej dobrze wychodzą mecze, ale gdyby ktoś stracił wiarę w ich możliwości, zapraszam do Grunwaldu. To tutaj nasi rycerze co roku wygrywają. Polska ma moc! Następne wielkie starcie odbędzie się 15 lipca. Prawdopodobnie przyjedzie cały Senat do Grunwaldu. Są takie plany, są rozmowy, ale to jeszcze nic pewnego. Pożyjemy, zobaczymy.

ar

Plebiscyt „Tak czy nie dla władzy” trwa od 19 stycznia do 18 grudnia 2017 r. do godz. 23:59. Koszt wysłania SMS: 2,46 zł z VAT

Regulamin: kliknij tutaj

Prezydent i burmistrz

Wójt

Starosta

Radny Wojewódzki

Radny Wiejski

Radny Miejski

Radny powiatowy

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także