Piątek, 18 sierpnia 2017. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Prawo a rodzina

2017-04-05 12:00:00 (ost. akt: 2017-04-06 08:45:12)
Konferencja odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UWM w Olsztynie.

Konferencja odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UWM w Olsztynie.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Piąta Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Małżeńskiego i Rodzinnego pod hasłem „Miejsce prawa rodzinnego w systemie prawa” odbędzie się 26 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji UWM w Olsztynie.

Celem konferencji jest pomoc w sformułowaniu oceny obowiązującego prawa rodzinnego w różnych systemach prawnych, zarówno w prawie kanonicznym, jak i świeckim, w Polsce i w innych krajach europejskich, m.in. z zakresu prawa konstytucyjnego, cywilnego, administracyjnego, a także formułowanie postulatów de lege ferenda. Problematyka ta jest szczególnie pilna w sytuacji coraz większej potrzeby bardziej prorodzinnego prawodawstwa oraz właściwej polityki społecznej, gospodarczej i finansowej.

Wśród tematów wystąpień pojawi się m.in. obowiązek alimentacyjny, mediacja w postępowaniu rozwodowym, prawo dziecka do wolności sumienia i wyznania, procedury adopcyjne w Polsce i wiele innych.

Organizatorami konferencji są Katedra Praw Człowieka, Prawa Europejskiego i Kanonicznego WPiA UWM oraz Katedra Prawa Cywilnego WPiA UWM. Patronat honorowy nad konferencją objął Minister Sprawiedliwości.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB