Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Największe centrum nauki o bezpieczeństwie powstanie w naszym regionie

2017-03-11 11:20:40 (ost. akt: 2017-03-11 11:28:12)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

W piątek (10.03) w Szczytnie podpisano umowę na wykonaniu dokumentacji technicznej centrum InnoPolice.

Ma być to jedyne w Polsce i Europie centrum nauki o bezpieczeństwie. W budynku o powierzchni 6 tysięcy metrów będą odbywały się zajęcia z zastosowaniem technik wizualnych, multimediów i wirtualnych eksponatów.

Główne zagadnienia to bezpieczeństwo: w ruchu drogowym, osobiste, związane z pierwsza pomocą i przeciwpożarowe. Centrum ma oferować szkolenia między innymi z dziedzin takich jak kryminalistyka, bezpieczeństwo ruchu drogowego czy zagrożenia związane z internetem czy narkotykami.

Budowa Centrum Nauki InnoPolice ma kosztować 70 milionów złotych i zakończyć w 2021 roku.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wojciech #2201078 | 88.199.*.* 13 mar 2017 12:02

  Podsumujmy, przejęcie władzy przez PiS w niedalekiej przyszłości wiązało się będzie z wyborami samorządowymi. Samorządy obstawione są przez ludzi z PO,SLD,PSL. Dobudowano kolejne piętro w ZUS bo wnuczki się nie mieściły a przecież nie pójdą wnuczęta urzędasów pracować do Biedry lub innego Kojfa- znam przykłady gdzie magistrzy administracji odsyłani są z kwitkiem a na ich miejsce zatrudniani są "znajomi" po liceum o zgrozo dla pracujących!. Wybudowanie tego molocha da pracę dla bękartów systemu na kolejne kilka następnych lat, a Ty polaczku pakuj bety i na zmywak do jakiegoś niemieckiego Kirgistanu. Czekam kiedy Rosja wjedzie do nas swoimi czołgami i zaprowadzi długo oczekiwany porządek.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bułkowski #2200430 | 81.190.*.* 12 mar 2017 10:12

  o rety tyle milionów kasy wydadzą na jakis ogromny budynek a bezpieczeństwo na drogach będzie takie same jak jest czyli bardzo niebezpiecznie będzie nadal skoro takie ronda się buduje bez świateł i tak wyprofilowane że nie wiadomo czy przed wjazdem na rondo ustąpić czy nie ustąpić pojazdom z lewej strony bo trudno się zorientować z powodu takiego wyprofilowania czy nadjeżdżający z lewej samochód skręci we wcześniejszy wyjazd z ronda czy pojedzie w moją stronę dalej i jeśli wyjadę to wypadek będzie ...Najlepsze byłoby zwykłe skrzyżowanie ze światłami gdzie zasady są łatwe i proste dla każdego-zielone jedz czerwone stój bo prostota rozwiązań daje bezpieczeństwo na drodze a skomplikowanie powoduje kolizje i wypadki których każdego roku jest mnóstwo na tym rondzie.Wśród kierowców jeżdżą nie tylko super mózgi i inteligrnty po studiach i z dużym ilorazem inteligencji ale też bardzo wielu słabszych umysłowo kierowców (ale nie aż tak aby nie zdać egzaminu) starych 80-letnich ,chorych ,podpitych zapatrzonych w ekran telefonu i innych podobnych i dlatego że na drogach jeżdżą słabsi w reakcji i przewidywaniu itd to kurwa dlatego właśnie powinno się dążyć do maksymalnego uproszczenia i ułatwienia -do prostych rozwiązań a nie skomplikowania skrzyżowań ulic a wtedy my inteligentni i bystrzy którzy nie mamy problemów z rozumieniem zasad i przepisów poczujemy się też bezpieczniej wiedząc że ci słabsi w rozumieniu i szybkości reakcji dojeżdżając do prostego skrzyżowania poradzą sobie na pewno i nam nie przywalą w drzwi gdzie siedzi nasze dziecko....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kasa na drogi #2200149 | 37.248.*.* 11 mar 2017 19:04

  po termach kolejna trafiona inwestycja

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Bart #2200048 | 217.99.*.* 11 mar 2017 15:33

  Galerie Warmińską w olsztynie budowano 2 lata, a jest kilka razy większa od projektowanego obiektu w szczytnie, ktorego budowa ma zająć jeszcze 4 lata :D hahaha

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Szczytniak #2200005 | 83.9.*.* 11 mar 2017 14:51

   Precz z wyrzucaniem pieniędzy w błoto!

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz