Wtorek, 20 marca 2018. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Jak dzieci widzą bezpieczeństwo

2017-03-08 10:03:00 (ost. akt: 2017-03-08 13:33:04)

Autor zdjęcia: Mat. organizatora

Właśnie ruszył VII Wojewódzki Konkurs Plastyczny pn. „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych.

W tym roku będzie to już 7. edycja konkursu. Jego głównym zadaniem jest zachęcenie dzieci poprzez zabawę do refleksji nad obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w codziennym życiu i otaczającym ich świecie. Nauka poprzez zabawę to najkrótsza droga do umiejętnego radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Uczniowie klas I- III szkół podstawowych naszego województwa mogą za pomocą kredek i pędzli przekazać posiadaną wiedzę z zakresu czyhających zagrożeń, a przede wszystkim sposobów bezpiecznego zachowania.

Konkurs przebiega w 3 etapach :
I. etap szkolny – spośród wykonanych prac plastycznych szkoły wybierają nie więcej niż po 5 prac w każdej grupie wiekowej (klasy I, klasy II i klasy III) i przesyłają je do właściwych komend miejskich lub powiatowych policji do 14 kwietnia 2017 r.
II. etap powiatowy - spośród otrzymanych prac komisja powiatowa wybiera po 3 prace w każdej grupie wiekowej (klasy I, klasy II i klasy III). Komendy miejskie/ powiatowe policji przesyłają wybrane prace (w sumie 9 prac) do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie do dnia 4 maja 2017 r.
III. etap wojewódzki - komisja wojewódzka spośród nadesłanych prac plastycznych wybiera po 4 laureatów konkursu w każdej grupie wiekowej (klasy I, klasy II i klasy III).

Organizatorami konkursu są policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie.

Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się na uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie w dniu 2 czerwca 2017 r.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Carla #2204494 | 164.127.*.* 18 mar 2017 23:06

    W dobie kiedy dla każdego jest dostępny taki zegarek z gps i komunikacją, zresztą nawet w spy shop widziałem ostatnio taki i jeszcze miał aparat do robienia zdjęć w rozdzielczości takiej jak moje telefony do niedawna nawet nie miały, to kurcze, nie ma ich też co straszyć, wystarczy zapoznać z zasadami i już, świadomość jest większa w społeczności więc to bardzo dobrze :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz