Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Bezpieczniej na rowerze. Powstaną specjalne wytyczne

2017-03-08 10:33:07 (ost. akt: 2017-03-08 09:53:48)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Olsztyna

W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa podpisano umowę na opracowanie wytycznych organizacji bezpiecznego ruchu rowerowego. Opracowanie będzie miało formę podręcznika i trafi do osób zajmujących się bezpieczeństwem na drogach.

Rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu, a w wielu miastach coraz częściej skorzystać można z wypożyczalni jednośladów. Wraz z rozwojem ruchu rowerowego większą uwagę poświęca się bezpieczeństwu tej grupy uczestników ruchu drogowego. W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa podpisano właśnie umowę na opracowanie, w formie podręcznika, wytycznych dotyczących organizacji bezpiecznego ruchu rowerowego.

Opracowanie będzie zawierało zbiór rekomendacji dla projektowania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury rowerowej oraz przybliżało związany z tymi zagadnieniami aktualny stan prawny. Podręcznik ma trafić głównie do osób zajmujących się bezpieczeństwem ruchu drogowego, a w szczególności zarządzających ruchem oraz zarządców dróg wszystkich kategorii, administracji drogowej, osób zajmujących się planowaniem przestrzennym, projektantów dróg i organizacji ruchu, a także przedstawicieli środowiska naukowego.

Prace nad podręcznikiem zostaną zakończone we wrześniu 2018 r. W marcu 2020 r. przekazany zostanie materiał przedstawiający wyniki badań na temat urządzeń i rozwiązań możliwych do zastosowania po dokonaniu ewentualnych zmian w przepisach prawa.

źródło: Krajowa Rada BRD
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bolek #2200284 | 78.11.*.* 11 mar 2017 23:57

  Nareszcie jest jak za komuny:- Powstają nowe wytyczne! (od wytycznych).

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bob Zieliński #2198360 | 176.221.*.* 9 mar 2017 14:00

  Rowery powinny mieć zawsze zielone tak jak tramwaje a kierowcy samochodów powinni wiecznie stać na czerwonym! Kerowcy samochodów powinni być zmuszeni do tego zeby jezdzić tramwajem bo tak chce prezydent tego miasta, a opinia tego pana jest najważniejsza i dodam ze jest on nieomylny!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. allensteiner #2197794 | 88.156.*.* 8 mar 2017 21:01

  Tylko nie przesadzajcie na skrzyżowaniach z wywieszaniem dzieł sztuki wielkości "Bitwy pod Grunwaldem"...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Kierowca #2197532 | 83.9.*.* 8 mar 2017 17:01

  Jeżeli chodzi ogółem o bezpieczeństwo w Kętrzynie to zero żadnej poprawy,rondo dwupasmowe ze skrajnym pasem,Nie dla Kętrzyniaków którzy jeżdżą na pamięc i po staremu. A ogółem żadna kompetencja urzędników,twierdzi że jest dobrze i bezpiecznie. Nawet kto nie chce mieć sygnalizacji świetlnej na ulicy Mazurska Daszyńskiego to ten się boi świateł. Powiem tak jeżeli chodzi o rowerzystów w Kętrzynie nie potrafią jeździć olewają znaki zakaz ruchu dla rowerzystów,zamiast jechać ścieżką rowerową. Powodują nam zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu,tym bardziej piesi. I światła są potrzebne i to bardzo na samych przejściach dla pieszych,nawet sygnalizacje zrobić z ostrzeżeniem na przejściach dla pieszych . Tyle mam do powiedzenia jeżeli chodzi o miasto Kętrzyn.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. art #2197421 | 109.241.*.* 8 mar 2017 14:55

   Po pierwsze - czy ten znak na zdjęciu jest w kodeksie drogowym?Bo jakoś nie zauważyłem a po drugie to jak rowerzyści korzystają z ulic to powinni płacić OC tak jak każdy kierowca.Rowerzyści też czasami nie patrzą jak jeżdżą i powodują wypadki a jak człowiek chce odszkodowanie to musi zakładać sprawę.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (12)