Niedziela, 24 lutego 2019. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Skorzystaj z pomocy i szybko rozlicz PIT

2017-03-02 20:25:11 (ost. akt: 2017-03-02 18:06:03)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Dwa miesiące pozostały na rozliczenie rocznego zeznania podatkowego. Ministerstwo Finansów ruszyło z akcją "Szybki PIT", która ma znacznie usprawnić i ułatwić wypełnienie tego obowiązku. Jednym z udogodnień będą punkty rozliczeń umiejscowione w galeriach handlowych.

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, ruszyła akcja "Szybki PIT", która ma wesprzeć Polaków przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego. Dzięki kampanii, podatnicy będą mogli skorzystać z dodatkowych narzędzi, które pomogą im w wypełnieniu tego obowiązku. — Będą to m.in. tradycyjne już, wydłużone godziny pracy i dyżury telefoniczne naszych ekspertów, a także punkty rozliczeń w galeriach handlowych — zapowiada ministerstwo.

Do dyspozycji podatników oddana będzie także usługa "ZADAJ PYTANIE", gdzie po wpisaniu swojego problemu, otrzyma on fachową odpowiedź. Wysyłając zapytanie należy pamiętać by jako temat wybrać "Zeznania podatkowe osób fizycznych". Jak wskazuje sama nazwa akcji, PIT można będzie "szybko" rozliczyć również przez internet. — Jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego — zachęcają urzędnicy.

Akcja resortu finansów obejmuje również wiele innych działań i udogodnień:

-> między 24 a 25 marca w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach w Polsce będzie można skorzystać z punktów rozliczeń
-> w urzędach będą dostępne specjalne stanowiska komputerowe, umożliwiające wysłanie deklaracji drogą internetową
-> w kwietniowe czwartki (13.04, 20.04 i 27.04) w Ministerstwie Finansów oraz w urzędach skarbowych będą odbywać się dyżury telefoniczne, w czasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników
-> między 27 a 28 kwietnia wszystkie urzędy skarbowe będą pracować dłużej
-> na potrzeby akcji przygotowano plakaty i broszury informacyjne, które promują wiedzę na temat rozliczeń czy aktualnych ulg podatkowych
Dodatkowo na stronie internetowej akcji "Szybki PIT" dostępne są wszystkie najnowsze broszury informacyjne ministerstwa oraz informacje o dostępnych sposobach rozliczeń przez internet. Natomiast na Portalu Podatkowym można znaleźć między innymi aktualne formularze i usługę PFR, czyli wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe.

Warto pamiętać, że w tym roku składanie zeznań podatkowych trwa do 2 maja, gdyż 30 kwietnia wypada w niedzielę, czyli dzień wolny od pracy.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tak ?!! #2193925 | 89.228.*.* 3 mar 2017 08:21

    Rzeczywistość niestety jak co roku pokazuje że tekst powyżej to jakaś bajka. W Olsztynie niekompetencja, brak pomocy i pycha urzędnicza. Nikt nie pomoże, tylko ,, zrób to zrób tamto,,. W tym roku też zapewne skończy się zdaniem pitu za piątym razem. Ogarnijcie to bagno.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz