środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Być z ludźmi na dobre i na złe

2017-02-24 13:20:36 (ost. akt: 2017-03-03 20:31:07)
Już wkrótce dowiemy się do kogo powędruje statuetka Supersołtysa 2017!

Już wkrótce dowiemy się do kogo powędruje statuetka Supersołtysa 2017!

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Dobry sołtys dba o swoją wieś i zawsze spieszy z pomocą swoim mieszkańcom. Na tytuł SuperSołtysa trzeba sobie zapracować. Tylko do niedzieli przyjmujemy jeszcze zgłoszenia do plebiscytu.

Według danych z czwartku w rankingu wojewódzkim na prowadzeniu była Teresa Walczak, sołtys Wielimowa (gm. Miłomłyn). Przyznaje, że sołtysowanie to ciężka praca. Teraz pani Teresa zabiega o to, żeby mieszkańcy wioski mieli porządną, dobrze utwardzaną drogę.

Na piątym miejscu plasował się Grzegorz Ziółkowski, sołtys Wielkich Bałówek (gm. Kurzętnik). To jego druga kadencja. Nasz kandydat jest urodzonym społecznikiem i żadnych wyzwań się nie boi. Jest też radnym. Na co dzień zajmuje się swoją firmą budowlaną. Mimo wielu zajęć sołtys Wielkich Bałówek doskonale orientuje się, czego potrzeba mieszkańcom wsi. — Trzeba drogi ponaprawiać i stworzyć ośrodek dla starszych osób — zdradza swoje plany. I dodaje, że współpraca z mieszkańcami układa się doskonale.

Eugeniusz Skindziul, sołtys Babek Oleckich (gm. Olecko), już po raz drugi bierze udział w naszym plebiscycie. W ubiegłym roku sołtysowe potyczki zakończyły się sukcesem: otrzymał tytuł Złotego Sołtysa w swoim powiecie. Jak będzie tym razem? — Aż tak daleko nie zamierzam zajść, żeby wygrać w rankingu wojewódzkim — śmieje się.

Do sukcesu może być jednak bliżej niż się wydaje, bo sołtys Babek Oleckich zajmował wczoraj 10. miejsce w województwie.

Jaka jest jego recepta na sukces? — Trzeba być na zawołanie mieszkańca w dzień i w nocy. Jak trzeba, to ja swoje rzucam i idę — mówi Eugeniusz Skindziul. Jest rolnikiem, pracy mu nie brakuje, ale zawsze znajdzie czas,żeby wysłuchać mieszkańców. — Chyba dlatego właśnie na mnie ludzie głosują — domyśla się. Nasz kandydat ożywił wieś. — Przecież żadnej świetlicy tu wcześniej nie było —opowiada. — A teraz i stół do ping-ponga i piłkarzyki — mówi z dumą.

Piętnaste miejsce w rankingu regionalnym zajmował sołtys wsi Dębień w gminie Rybno Grzegorz Januszewski. To jego pierwsza kadencja i pierwszy tego typu plebiscyt. Jakie jego zdaniem powinien być SuperSołtys? — Musi przede wszystkim jednoczyć ludzi. Być z nimi na dobre i na złe. SuperSoltys ma wspierać mieszkańców, a nie tylko ładnie wyglądać z nimi na fotografii — uważa Grzegorz Januszewski.

Paweł Gentzig, sołtys Radomek (gm. Iława), plasował się na 20. miejscu w rankingu wojewódzkim. To jego trzecia kadencja, więc doświadczenie w sołtysowaniu ma ogromne. — Jedak to, że zgłoszono mnie do tego plebiscytu, jest dla mnie wielką niespodzianką — przyznaje. I dodaje, że bez pomocy mieszkańców nic by nie zrobił.

Jerzy Głowacki sołtys Frygnowa (gm. Grunwald) zajmował 25. pozycję w rankingu. — Właśnie się dowiedziałem, że biorę udział w tym konkursie — przyznał ze śmiechem. — Bardzo pochwalam taką inicjatywę.

Jak mówi nasz kandydat, sołtysowanie jest dla niego wielką przyjemnością.
at

Przypominamy, że termin zgłaszania kandydatur upływa 26 lutego 2017 roku o godzinie 23.59. Plebiscyt trwa do 3 marca 2017 r. Koszt sms-a: 1,23 zł z VAT.

Regulamin: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obserwator #2190272 | 79.191.*.* 26 lut 2017 09:57

  Jeśli chodzi o głosowanie na najlepszego sołtysa to sprawiedliwiej byłoby gdyby brana była pod uwagę ilość numerów telefonicznych, bo z tego co tu widać to w większości dzwonią sołtysi z jednego numeru sami na siebie głosując. Nie będę tu podawał nazwisk,ale tak jest w rzeczywistości.Korzysta na tym tylko operator telefonii, bo im nie zależy na prawdzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Iga #2189767 | 176.221.*.* 25 lut 2017 12:38

  Misiewicz z Reszla jest najlepszy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. qw #2189505 | 176.109.*.* 24 lut 2017 22:51

  fdf

  ! - + odpowiedz na ten komentarz