Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Chalidow powalczy na Stadionie Narodowym w Warszawie!

2017-01-11 12:00:00 (ost. akt: 2017-01-12 09:32:21)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Początek roku to dla wielu sportowców początek przygotowań do sezonu, dlatego o plany i marzenia postanowiliśmy zapytać Mameda Chalidowa, mistrza mieszanych sztuk walki, oraz Radosława Typę, kierowcę rajdowego.

Mamed Chalidow jest w tej chwili jednym z bardziej znanych sportowców z naszego regionu. Jego sukcesy trzykrotnie docenili m.in. czytelnicy „Gazety Olsztyńskiej”, którzy uznali go za najpopularniejszego sportowca 2011, 2012 i 2013 roku na Warmii i Mazurach. Co prawda mistrz mieszanych sztuk walki po swoim ostatnim występie zapowiedział roczny urlop, ale głód walki okazał się silniejszy.

— Z tego powodu postanowiłem skrócić ten swój „urlop” — przyznaje zawodnik klubu Berkut Arrachion Olsztyn. — 11 marca w Manchesterze stoczę walkę rankingową podczas gali federacji ACB (Absolute Championship Berkut — red.). Co prawda jestem związany umową z KSW, ale władze tej federacji zgodzili się na mój jeden występ dla ACB. Na tym jednak nie koniec, bo już 27 maja powalczę w obronie mistrzowskiego pasa na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie odbędzie się kolejna gala KSW. Zapowiada się wielkie wydarzenie, bo na trybunach zasiądzie kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Nie ukrywam, że krótki odstęp między tymi dwiema imprezami jest dla mnie pewnym wyzwaniem, bo do tej pory zazwyczaj walczyłem dwa razy do roku, mniej więcej w maju i grudniu. Teraz czasu na regenerację będę miał zdecydowanie mniej, dlatego już we wrześniu z przyjemnością wróciłem do treningów. Na początku treningi były lekkie, ale teraz już jestem w fazie bezpośrednich przygotowań do marcowej gali — kończy Mamed Chalidow.

Natomiast Radosław Typa bardzo często był przedstawiany jako „młody i zdolny kierowca rajdowy z Ornety”. Był, bo już nie jest — co prawda młodość i talent wciąż są jego atutami, ale od kilku miesięcy jest już rajdowcem z Olsztyna. Pan Radosław zmienił zatem miejsce zamieszkania, a co z jego planami sportowymi? Może też uległy zmianie?

— Cały czas prowadzę rozmowy ze sponsorami, więc w tej chwili jeszcze nie mam ustalonego planu startów — przyznaje olsztyński rajdowiec. — Wszystko jednak wskazuje na to, że z powodów finansowych nie wystartuję w cyklu mistrzostw Polski. Chcę się natomiast skupić na Rajdzie Polski, naszej najbardziej prestiżowej imprezie, która jest eliminacją rajdowych mistrzostw świata, co oczywiście generuje bardzo wysokie koszty. Wszystko wskazuje na to, że na trasach wokół Mikołajek będę rywalizował w Pucharze MSportu, w którym wszyscy kierowcy, liczę, że będzie nas od 12 do 15, pojadą takimi samymi samochodami przygotowanymi przez firmę MSport. Prawdopodobnie będą to przednionapędowe fordy fiesta. Dzięki temu przede wszystkim będą się liczyły umiejętności kierowców, a nie wysokość ich budżetów. A jest o co walczyć, bo zwycięzca tej pucharowej rywalizacji w kolejnej eliminacji mistrzostw świata pojedzie autem czteronapędowym, które na preferencyjnych warunkach otrzyma od MSportu. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że o sukces będzie niezmiernie trudno, trzeba będzie pojechać i bardzo szybko, i na granicy ryzyka — kończy Radosław Typa.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Brodaci z Olsztyna pierwsi założą sukienki .. #2159605 | 195.136.*.* 14 sty 2017 11:39

  jak przyjdzie co do czego. Taka jest prawda i teraz są lokalnymi gwiazdami a później Szariat.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. koza #2159452 | 31.1.*.* 13 sty 2017 23:41

  W chuj U mam a jak

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. krzychu #2159372 | 94.254.*.* 13 sty 2017 20:55

  To ten który podniósł rękę i śpiewał w chwale hymnu Al-Kaidy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. roc #2158741 | 83.6.*.* 13 sty 2017 00:25

  A gdzie w tym czasie bedzie Aslambek?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Znaffca #2158125 | 12 sty 2017 13:14

  Brodaty nie miał wyboru bo by mu pas zajumali za unikanie walk. Także jest zmuszony nastawić brodatego pysia do obicia. A skąd wiem? Koza mi powiedzieć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (16)