Czwartek, 19 stycznia 2017. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Morderstwo pod Elblągiem: dała mu dom. On ją zabił

2017-01-11 08:38:26 (ost. akt: 2017-01-11 08:49:52)

W małej miejscowości Rychliki pod Elblągiem została zamordowana starsza kobieta. Zginęła z rąk człowieka, któremu wcześniej pomogła.

- Tu jest sad. Kiedyś był piękny, teraz jest zaniedbany. Nikt tędy nie chodzi. Może dlatego tu ją przyniósł w dywanie i zostawił. Znaleźli ją koledzy, którzy byli na imprezie sylwestrowej. Zostali na drugi dzień, koło g. 16 chcieli przejść do kolegi do domu obok. Zobaczyli dywan. Jeden z nich złapał za niego i rozwinął – opowiada Sebastian Maruszak. W dywanie mężczyźnie znaleźli zwłoki z ranami kłutymi. - Myśleli, że to dziewczynka, bo ta kobieta była bardzo drobna. Jak przyszedłem z policjantem, to zobaczyłem, że to sąsiadka - dodaje Sebastian Maruszak.

Zamordowana to 79-letnia mieszkanka Rychlik - Teresa Wysocka. Według sąsiadów była pogodną starszą panią. Czasami piła alkohol, ale nie sprawiała żadnych problemów.
- Była spokojna, uśmiechnięta. Tak jak mieszkam tu 12 lat, żadnego konfliktu z nią nie było. Nikt nie miał. Po prostu była babcią. My też na nią mówiliśmy „babcia Wysocka”. Życie dało jej w kość. Pochowała męża, dwóch synów, córkę. I żeby jej było przyjemniej, każdy mówił „babcia Wysocka” – dodaje Sebastian Maruszak.Panią Teresę znali prawie wszyscy mieszkańcy. Zanim przeszła na emeryturę pracowała w szkole jako woźna przez ponad 20 lat.
- To była ciepła osoba. Nigdy nie złościła się na dzieci i zawsze mówiła o swoich dzieciach. Ta troska o dzieci była tak duża, że ona nigdy o sobie nie myślała – mówi Elżbieta Biczak, była dyrektorka szkoły w Rychlikach.
Zarzut zabójstwa usłyszał 27-letni mężczyzna, który mieszkał w domu pani Teresy. Jak twierdzą sąsiedzi, kobieta po śmierci męża, a potem syna, czuła się bardzo samotna, a jej pozostałe dzieci mieszkały już w innych miejscowościach. Dlatego pani Teresa dwa lata temu zgodziła się, aby zamieszkał u niej całkiem obcy mężczyzna, który był wtedy bezdomny.

- Przyjechał tu z firmą z Grudziądza na drogę 527 układać polbruk. Chodził po wsi, szukał miejsca. Pani Wysocka została sama i było jej smutno. Ona go przygarnęła. Mówiła później na niego wnuczek. On mówił do niej: babciu. Nigdy się nie skarżyła. Mówiła, że nie ma z nim problemów i że jest dla niej bardzo dobry: że obiad ugotuje, drzewo przyniesie, podłogi umyje – wspomina Sebastian Maruszak.Mężczyzna miał jednak wcześniej konflikt z prawem.
- Był wcześniej karany za przestępstwo kradzieży. Najpierw był ukarany karą ograniczenia wolności, którą zamieniono na karę pozbawienia wolności w wysokości trzech miesięcy – mówi Jarosław Żelazek, Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

Zabójca pani Teresy pochodzi z Grudziądza, gdzie wychowywał się w wielodzietnej rodzinie. Na jego temat zgodziła się porozmawiać bliska krewna, która chciała pozostać anonimowa.

- Był zaniedbany, był odrzutkiem. Było widać, że on potrzebował lekarza psychiatry, ja się go bałam, ale nie przypuszczałam, że może zabić. Był wymeldowany z domu, bo kradł, były awantury – mówi.
Zarówno mieszkańcy Rychlik jak i rodzina pani Teresy wciąż nie mogą pogodzić się z tym, co się stało. Mordercy grozi kara dożywotniego więzienia.

Źródło: UWAGA! TVN
Dostawca: x-news


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nick #2157831 | 37.201.*.* 12 sty 2017 00:20

  Kara smierci. Nic dodac nic ujac.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwator #2157638 | 94.221.*.* 11 sty 2017 20:02

  Na szafot gnoja !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Czytelnik #2157240 | 93.231.*.* 11 sty 2017 12:15

  Najlepiej nie udzielac pomocy zadnym osobom ktorych sie nie zna , wez sie zlitoj nad Pasozytem , to on potem wejdzie tobie za skure i cie pozbawi zycia , tak samo ta Biedna Kobieta sie nad nim zlitowala , a on ja pozbawil zycia !

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Zygfryd #2157128 | 185.34.*.* 11 sty 2017 09:34

  Może przywrócą KS.Utrzymanie więźnia rocznie kosztuje 38 tys zł .

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)