Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

To już ostatnie dni głosowania na Zimowego Brzdąca 2016!

2017-01-09 14:40:29 (ost. akt: 2017-01-10 17:21:16)
Marianna Szkutnik, 2 latka, Nowe Miasto Lubawskie

Marianna Szkutnik, 2 latka, Nowe Miasto Lubawskie

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

To już ostatni moment, żeby zagłosować na swojego faworyta w plebiscycie Zimowy Brzdąc 2016! Jeszcze tylko do piątku do północy można wspierać kandydatów w konkursowych zmaganiach. Gra jest warta świeczki, bo zwycięzcy powiatowi znajdą się w tygodnikach lokalnych!

Ale to nie koniec zabawy! Przed nami drugi, regionalny etap konkursu! Duże szanse, żeby do niego przejść ma Marianna Szkutnik z Nowego Miasta Lubawskiego. — Bardzo nam zależy, żeby tak się stało — nie kryje Martyna Roch — Szkutnik, mama kandydatki. — Śledzimy rankingi i sprawdzamy, czy cały czas córka utrzymuje się na pierwszym miejscu w powiecie. Od Sylwestra tak właśnie jest!

Niespełna trzyletnia Marianna ma wielkie wsparcie od całej rodziny i znajomych. — To właśnie bliscy podsunęli nam pomysł, żeby wysłać to zdjęcie na konkurs. Bo oddaje ono cały charakter naszej córki.

Na początku państwo Szkutnikowie traktowali konkurs z przymrużeniem oka. Ale jak się okazało, że Marianna ma dużą przewagę, emocje sięgnęły zenitu. — Chcielibyśmy, żeby się udało wygrać! Jestem dobrej myśli! — uśmiecha się pani Martyna.

Jaka jest mała Marianna? — To bardzo pogodne dziecko. Ale mocno absorbujące. I zawsze chce postawić na swoim — przyznaje ze śmiechem mama liderki powiatu nowomiejskiego.

O przejście do drugiego etapu walczy też Amelia Soroka z Ełku. W momencie zgłoszenia do plebiscytu miała 4 miesiące. Dziś ma już pół roku, dużo się uśmiecha i jest ulubienicą całej rodziny.

Jej mama Angelika Andrulewicz przyznaje, że jest mile zaskoczona przebiegiem plebiscytu. Bo Amelka zajmuje drugie miejsce w swoim powiecie! — Nie spodziewałam się, że zajdzie tak wysoko! — mówi pani Angelika. — Wysłałam zgłoszenie dla zabawy, spontanicznie. A teraz jestem przekonana, że córka przejdzie dalej!

Kto ma największą szansę na wygraną? Wczoraj najwięcej głosów spośród wszystkich zgłoszonych dotychczas dzieci miał Kamil Kaczmarczyk z Wilamowa (powiat szczycieński). Faworytami w pozostałych powiatach są: Oliwia Cieślewicz (powiat mrągowski), Marianna Szkutnik (powiat nowomiejski), Stanisław Domin (powiat olsztyński), Alan Kasperowicz (powiat giżycki), Maja Sobolewska (powiat nidzicki), Nadia Kęszczyk (powiat kętrzyński), Marcel Plisko (powiat gołdapski), Gabrysia Jędrach (powiat piski), Jaś Żukowski (powiat olecki), Zuzanna Kurcka-Żydek (powiat ełcki), Gracjan Dźwilewski (powiat bartoszycki), Eugenia Zabielska (powiat lidzbarski), Miłosz Kuchta (powiat ostródzki).

Powiatowy etap plebiscytu kończy się 13 stycznia. Do 12 stycznia wciąż można jeszcze zgłaszać kandydatów.

Od 14 stycznia zacznie się wybór na szczeblu regionalnym. Zwycięzcy na szczeblu powiatowym zostaną zaprezentowani w tygodnikach lokalnych wydawanych przez Grupę WM. Zwycięzca oraz dzieci, które zajęły miejsca 2. i 3. na szczeblu regionalnym, zostaną zaprezentowane w ,,Gazecie Olsztyńskiej" i ,,Dzienniku Elbląskim".

2016-11-18 08:00:00 (ost. akt: 2016-12-15 11:39:57)
Hania Góralczyk zwyciężczyni z ubiegłego roku

Hania Góralczyk zwyciężczyni z ubiegłego roku

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Podziel się:

Kto zostanie zimowym brzdącem w 2016 roku? Trwa przyjmowanie zgłoszeń. Plebiscyt zakończy się 30 stycznia 2017 roku.
Szukamy Zimowego Brzdąca 2016 roku. Nadal możecie nadsyłać swoje zgłoszenia.

Plebiscyt odbywa się dwuetapowo. Do 13 stycznia do godziny 23.59 wybieramy Zimowego Brzdąca w poszczególnych powiatach. Od 14 stycznia do 30 stycznia 2017 do godziny 23.59 roku wybieramy Zimowego Brzdąca na szczeblu regionalnym.
Zgłoszenie dziecka do udziału w Plebiscycie następuje poprzez nadesłanie drogą elektroniczną jego jednego zdjęcia na adres:

powiat bartoszycki: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
powiat braniewski: braniewo@gazetaolsztynska.pl
powiat działdowski: dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
powiat ełcki: elk@gazetaolsztynska.pl
powiat giżycki: gizycko@gazetaolsztynska.pl
powiat gołdapski: goldap@gazetaolsztynska.pl
powiat iławski: ilawa@gazetaolsztynska.pl
powiat kętrzyński: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
powiat lidzbarski: lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl
powiat mrągowski: mragowo@gazetaolsztynska.pl
powiat nidzicki: nidzica@gazetaolsztynska.pl
powiat nowomiejski: nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
powiat olecki: olecko@gazetaolsztynska.pl
powiat ostródzki: ostroda@gazetaolsztynska.pl
powiat piski: pisz@gazetaolsztynska.pl
powiat szczycieński: szczytno@gazetaolsztynska.pl
powiat węgorzewski: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl
powiat olsztyński: wydawca@gazetaolsztynska.pl

Wielkość zdjęcia nie może przekraczać 5 MB. W temacie wiadomości e-mail należy wpisać: Zimowy Brzdąc 2016.

W plebiscycie mogą brać udział dzieci w wieku do 10 lat (wg. stanu w roku 2016) zgłoszone do udziału w plebiscycie przez ich rodziców lub opiekunów prawnych.

Prawidłowe zgłoszenie dziecka do Plebiscytu powinno zawierać:
- imię i nazwisko dziecka, wiek i miejscowość
- zgodę co najmniej jednego rodzica lub opiekunów prawnych do wykorzystania przez Organizatora wizerunku dziecka na potrzeby plebiscytu;
- akceptację postanowień regulaminu;
- imię i nazwisko rodzica/opiekuna oraz numer telefonu do kontaktu.
Dane będą przetwarzane w celu wyłonienia laureatów i opublikowania wyników.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także