Poniedziałek, 23 września 2019. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Ostatni tydzień na wybór Brzdąca!

2017-01-08 18:11:38 (ost. akt: 2017-01-08 18:34:55)
Szymon Sieciński,  8 miesiecy, Olsztyn.

Szymon Sieciński, 8 miesiecy, Olsztyn.

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Tylko do piątku do północy można głosować na swoich faworytów w plebiscycie Zimowy Brzdąc 2016. Ale to nie koniec zabawy! Zaczynamy drugi regionalny etap konkursu! Kto zostanie Zimowym Brzdącem i trafi na okładkę Gazety?

O tym, że na udział w konkursie Zimowy Brzdąc 2016 nigdy nie jest za późno, przekonała się Anna Dyczkowska, mama Szymona Siecińskiego. Zgłoszenie ośmiomiesięcznego malucha w stroju Mikołaja wpłynęło do naszej redakcyjnej skrzynki w ubiegłym tygodniu.

Jak mówi pani Anna, tata Szymona wyczytał w „Gazecie Olsztyńskiej", że jest taka zabawa dla maluchów. Czemu więc z niej nie skorzystać? Tym bardziej, że historia Szymka jest wyjątkowa. — Nasz synek mocno spieszył się na świat, urodził się półtora miesiąca przed terminem — opowiada mama małego kandydata. — Mimo to rozwija się tak jak rówieśnicy! Nawet, prowadzony za rączki, zaczął już stawiać pierwsze kroki!

Szymon Sieciński jest drugim dzieckiem pani Anny. Starszy, trzynastoletni Dominik, nie miał okazji zaistnieć na łamach Gazety. Ale za to... — ... jest idolem naszego Szymka! — śmieje się pani Anna.

Szymon to wesoły i pogodny chłopiec. Jak mówi jego mama, zupełnie po nim nie widać, że przedwcześnie przyszedł na świat.

Jak tylko zwalczy przeziębienie, które przyplątało się do niego, na pewno rodzice zabiorą go na sanki. Na razie nie może korzystać z uroków zimy. — Ale za to zachwyca się płatkami śniegu. Obserwuje przez okno, jak spadają — mówi pani Anna.

Plebiscyt Zimowy Brzdąc 2016 spotkał się z ogromną sympatią naszych czytelników. Do tej pory wpłynęło już ponad 100 głoszeń! Dostajemy rozmaite zdjęcia maluchów w pięknej zimowej scenerii. Rodzice zachwycają się radością swoich dzieci. Dla wielu z nich zima jest ulubioną porą roku.

Kto ma największą szansę na wygraną? W niedzielę najwięcej głosów spośród wszystkich zgłoszonych dotychczas dzieci miał Kamil Kaczmarczyk z Wilamowa (powiat szczycieński). Faworytami w pozostałych powiatach są: Oliwia Cieślewicz (powiat mrągowski), Marianna Szkutnik (powiat nowomiejski), Stanisław Domin (powiat olsztyński), Alan Kasperowicz (powiat giżycki), Maja Sobolewska (powiat nidzicki), Julia Gbur-Czaczek (powiat kętrzyński), Marcel Plisko (powiat gołdapski), Gabrysia Jędrach (powiat piski), Jaś Żukowski (powiat olecki), Zuzanna Kurcka-Żydek (powiat ełcki), Gracjan Dźwilewski (powiat bartoszycki), Róża Napiórkowska (powiat lidzbarski), Zosia Klimowicz(powiat ostródzki).

Powiatowy etap plebiscytu kończy się 13 stycznia i do tego dnia wciąż można zgłaszać kandydatów. Od 14 stycznia zacznie się wybór na szczeblu regionalnym. Zwycięzcy na szczeblu powiatowym zostaną zaprezentowani w tygodnikach lokalnych wydawanych przez Grupę WM. Zwycięzca oraz dzieci, które zajęły miejsca 2. i 3. na szczeblu regionalnym, zostaną zaprezentowane w ,,Gazecie Olsztyńskiej" i ,,Dzienniku Elbląskim".

UWAGA! Aktualne rankingi możecie śledzić na serwisach powiatowych

Zgłoszenie dziecka do udziału w Plebiscycie następuje poprzez nadesłanie drogą elektroniczną jego jednego zdjęcia na adres:

powiat bartoszycki: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
powiat braniewski: braniewo@gazetaolsztynska.pl
powiat działdowski: dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
powiat ełcki: elk@gazetaolsztynska.pl
powiat giżycki: gizycko@gazetaolsztynska.pl
powiat gołdapski: goldap@gazetaolsztynska.pl
powiat iławski: ilawa@gazetaolsztynska.pl
powiat kętrzyński: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
powiat lidzbarski: lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl
powiat mrągowski: mragowo@gazetaolsztynska.pl
powiat nidzicki: nidzica@gazetaolsztynska.pl
powiat nowomiejski: nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
powiat olecki: olecko@gazetaolsztynska.pl
powiat ostródzki: ostroda@gazetaolsztynska.pl
powiat piski: pisz@gazetaolsztynska.pl
powiat szczycieński: szczytno@gazetaolsztynska.pl
powiat węgorzewski: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl
powiat olsztyński: wydawca@gazetaolsztynska.pl

Wielkość zdjęcia nie może przekraczać 5 MB. W temacie wiadomości e-mail należy wpisać: Zimowy Brzdąc 2016.

W plebiscycie mogą brać udział dzieci w wieku do 10 lat (wg. stanu w roku 2016) zgłoszone do udziału w plebiscycie przez ich rodziców lub opiekunów prawnych.

Prawidłowe zgłoszenie dziecka do Plebiscytu powinno zawierać:
- imię i nazwisko dziecka, wiek i miejscowość
- zgodę co najmniej jednego rodzica lub opiekunów prawnych do wykorzystania przez Organizatora wizerunku dziecka na potrzeby plebiscytu;
- akceptację postanowień regulaminu;
- imię i nazwisko rodzica/opiekuna oraz numer telefonu do kontaktu.
Dane będą przetwarzane w celu wyłonienia laureatów i opublikowania wyników.

>> Regulamin. Zimowy Brzdąc 2016


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. N.L. #2388593 | 80.43.*.* 2 gru 2017 03:59

    To ta co daje wszystkim? Wreszcie zaszła

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz