Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Stracił prawo jazdy, którego ... nie miał

2016-12-07 17:38:53 (ost. akt: 2016-12-07 16:43:04)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Marcin Z. jechał pijany samochodem. Udało mu się. Potem to powtórzył i... sąd dożywotnio zakazał mu siadania za kierownicę. Tyle że pan Marcin nigdy nie miał prawa jazdy. Czy ten wyrok spowoduje, że weźmie sobie ten zakaz do serca?

Marcina Z. z Susza policjanci zatrzymali pod Lubawą. Jechał tam pijany samochodem. Na alkoteście wydmuchał aż 2,7 promila alkoholu. Szybko okazało się, że 34-latek nigdy nie miał prawa jazdy. Kiedy wytrzeźwiał, miał okazję porozmawiać z policjantami i prokuratorem. Przyznał się, że jeździł pijany. I dobrowolnie poddał się karze, którą uzgodnił z prokuratorem.

— To pół roku więzienia bez zawieszenia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i obowiązek zapłaty 10 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej — precyzuje Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Lubawie.

Taką karę zaakceptował Sąd Rejonowy w Iławie. Tylko czy zakaz nie okaże się martwym zakazem, skoro dotąd mężczyźnie brak prawa jazdy nie przeszkadzał w siadaniu za kierownicą?

— Na pierwszy rzut oka może się to wydawać absurdalne, ale to nie jest absurd — uważa sędzia Wojciech Drewniak, prezes iławskiego sądu. — Wyrok oznacza, że ten człowiek nigdy nie będzie mógł uzyskać prawa jazdy. To nie był jego pierwszy raz, kiedy został złapany na jeździe po pijanemu. Wcześniej sąd zakazał mu tego na 36 miesięcy. W tym czasie złamał zakaz, stąd pozbawienie go możliwości zrobienia uprawnień na zawsze.

Marcin Z. — bezrobotny, utrzymujący się z prac dorywczych — ma też zapłacić 10 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. To najniższa możliwa kara finansowa, jaką mógł orzec sąd.

mk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kula do nogi . #2130339 | 5.172.*.* 8 gru 2016 15:43

  Idzie sobie 'naród' i ma przyczepioną kule do nogi im dalej idzie tym kula obrasta ciężarem.W Holandii już dawno domyślono sie ,że trzeba robić tak by idący miał lżejszą a nie cięzszą kulę wtedy dalej zajdzie.I tak nowa taktyka walki z osadzonymi w aresztach przynosi dziś zaskakująco dobre wyniki.Liczba osadzonych dynamicznie maleje i corocznie zamyka sie około 3 areszty.Naczym polega to nowatorskie osiągnięcie ,które tak bardzo odciąża budżet? Otóż każdemu osadzonemu przydziela się pomoc w zależności od jego problemów.Przykład :osadzony ma problemy finansowe.przebywając w odosobnieniu jego problemy nie zmaleją lecz się powiększą i prawdopodobnie trafi on spowrotem za krateczki.Dlatego doradca finansowy pomaga mu wyjśc z problemów finansowych co sprawia ,że nie wraca on już ponownie za krateczki.Przykład kolejny: Osadzony ma problemy emocjonalne otrzymuje pomoc fachową psychologa ,zaznaczam fachową po odsiedzeniu wyroku nie powraca już do aresztu bo nie ma juz takich problemów.Tym samym po paru latach stosowana technika przynosi obecnie zadziwiające rezultaty i ilość przestępstw maleje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. bzdura lex sed lex #2130036 | 88.156.*.* 8 gru 2016 13:00

  Skazać na wyrobienie prawa jazdy i zaraz po egzaminie mu je dożywotnio odebrać.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. lala #2129707 | 83.24.*.* 8 gru 2016 09:46

  tytuł powinien brzmieć : Nie wiedzieliśmy że jesteśmy tumanami dając takie tytuły jak powyższy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. bialy #2129601 | 89.228.*.* 8 gru 2016 00:37

  No tak ciężko zdać bo co egzamin to sto piędzięsiąt w błoto razy 15 lub dwadziescia to lepiej bez przynajmniej ostrożniej

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Zaciekawiony #2129422 | 46.186.*.* 7 gru 2016 19:32

  To w Lubawie Jest Komenda Powiatowa Policji ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)